درمان آلرژی با هومیوپاتی

درمان آلرژی با طب هومیوپاتی

فهرست مطالب

آلرژی به عنوان واکنش بیش از حد به مواد معمولن بی ضرری که سیستم ایمنی تشخیص می دهد مضر هستند، حتی اگر مضر نباشند، تعریف می شود. هنگامی که سیستم ایمنی با یک آلرژن (ماده ای که باعث واکنش آلرژیک می شود) به چالش کشیده می شود، حساس می شود و حافظه آلرژن را مختل می کند. از آن لحظه به بعد، سیستم ایمنی آلرژن را تشخیص می‌دهد و با آزاد کردن ماده شیمیایی در خون که ممکن است علائم مختلفی ایجاد کند، واکنش دفاعی ایجاد می‌کند.

درمان الرژی فصلی

با شروع فصل بهار یکی از شایع ترین مشکلاتی که تعداد زیادی از مردم با آن مواجه می شوند آلرژی فصلی است که معمولن با علایمی مانند عطسه و آبریزش و کیپی بینی خودش را نشان می دهد و در موارد شدیدتر حتی به تنگی نفس سرفه و آسم منجر می شود.
در طب رایج از داروهای متعددی از جمله داروهای کورتونی برای رفع علایم استفاده می شود که موجب بهبود کامل نمی شوند و تنها بصورت موقتی باعث کاهش علایم شده در صورت قطع دارو علایم با شدت بیشتری عود خواهد کرد.
هومیوپاتی از طریق تقویت و تصحیح عملکرد سیستم ایمنی بیمار قادر به درمان آلرژی فصلی و جلوگیری از تبدیل آن به آسم و مشکلات جدیتر ریوی است.

جهت اخذ نوبت ویزیت تصویری با بهترین پزشکان هومیوپاتی ایران اینجا را کلیک کنید.

درمان آلرژی با هومیوپاتی

علل و علائم آلرژی های رایج

تب یونجه – این یک آلرژی رایج است که اغلب در ماه‌های بهار و تابستان رخ می‌دهد، زمانی که تعداد اسپورهای گرده و کپک در بالاترین میزان خود قرار دارد. علائم ممکن است شامل آبریزش بینی، عطسه و انسداد بینی باشد.

آسم – این بیماری بر سیستم تنفسی تأثیر می گذارد و می تواند باعث خس خس سینه، تنگی نفس، سفتی قفسه سینه و سرفه شود.

آلرژی به حیوانات خانگی – احتمالن شایع‌ترین آلرژی به حیوانات خانگی به گربه‌ها است، پوسته‌های کوچک و نامرئی پوست که به عنوان شوره شناخته می‌شوند، مقصر آلرژی به حیوانات خانگی هستند که باعث خارش و آبریزش چشم، آبریزش بینی و عطسه می‌شوند.

آلرژی به کنه گرد و غبار – این موجودات میکروسکوپی در مناطق گرم و مرطوب مانند تشک، فرش و اثاث یا لوازم داخلی رشد می‌کنند. آنها ممکن است علائم آلرژی مانند خس خس سینه، آبریزش بینی یا آبریزش چشم را ایجاد کنند.

آلرژی غذایی – آلرژی غذایی واکنش سیستم ایمنی بدن به غذایی است که بدن انسان به اشتباه آن را به عنوان یک ماده مضر تشخیص داده است. هنگامی که سیستم ایمنی تصمیم می گیرد که یک ماده خاص برای بدن مضر است، آنتی بادی های خاص (ایمونوگلوبولین E) را برای مقابله با دشمن ایجاد می کند. به دلیل تهاجم درک شده، سیستم ایمنی مقادیر زیادی از مواد شیمیایی از جمله هیستامین را برای محافظت از بدن آزاد می کند. این مواد شیمیایی موجی از علائم را تحریک می کنند که می تواند روی پوست، سیستم تنفسی، دستگاه گوارش یا سیستم قلبی عروقی تأثیر بگذارد.

علائم آلرژی غذایی عمدتا عبارتند از :

حالت تهوع، استفراغ، اسهال، درد یا گرفتگی شکم، بثورات پوستی، خارش، تورم و قرمزی، خس خس سینه، سرفه، آبریزش بینی و …

درمان آلرژی با هومیوپاتی
=

برخی دیگر از آلرژی ها عبارتند از :

آلرژی به حشرات – معمولن از نیش یک حشره خاص.

آلرژی دارویی – که می تواند کاملن جدی باشد و ممکن است منجر به آنافیلاکسی شود – یک وضعیت تهدید کننده زندگی.

آلرژی به عامل فیزیکی – مانند حساسیت به سرما، گرما یا ورزش.

حساسیت تماسی – مانند لاتکس، مواد شیمیایی خانگی یا کاغذ روزنامه.

تشخیص آلرژی

تشخیص آلرژی عمدتن به شرح حال، عادات، علائم و معاینه فیزیکی بستگی دارد. در صورت حذف آلرژی غذایی رژیم غذایی و یادداشت غذایی باید حفظ شود. آزمایشات آزمایشگاهی عمدتن شامل آزمایشات پوستی و خونی است.

درمان انواع آلرژی ها با هومیوپاتی

هومیوپاتی یکی از محبوب ترین سیستم های پزشکی کل نگر است. انتخاب دارو بر اساس نظریه فردی سازی و تشابه علائم با استفاده از رویکرد کل نگری است. این تنها راهی است که از طریق آن می توان با از بین بردن همه علائم و نشانه هایی که بیمار از آن رنج می برد، سلامت کامل را به دست آورد. هدف هومیوپاتی تنها درمان آلرژی نیست، بلکه رسیدگی به علت اصلی و حساسیت فردی آن است. تا آنجا که به دارو درمانی مربوط می شود، چندین دارو در درمان آلرژی موجود است که می توان آنها را بر اساس علت، احساسات و روش های شکایت انتخاب کرد. برای انتخاب دارو و درمان فردی، بیمار باید شخصن با پزشک هومیوپاتی واجد شرایط مشاوره کند.

جهت اخذ نوبت ویزیت تصویری با بهترین پزشکان هومیوپاتی ایران اینجا را کلیک کنید.

درمان آلرژی با هومیوپاتی