راهنمای مصرف دارو حین درمان طب هومیوپاتی

راهنمای مصرف دارو حین درمان طب هومیوپاتی

فهرست مطالب

مطالب و توصیه‌هایی که در این مقاله ارائه می‌شود برای همه مراجعه‌کنندگان به پزشک هومیوپاتی، از هر سن و سال و با هر بیماری، سودمند است .
همچنین برای کلیه پزشکان، دامپزشکان و درمانگران طب هومیوپاتی ویا هر کسی که به نحوی با داروهای هومیوپاتی در ارتباط است مفید و ضروری می‌باشد.

نکاتی که هنگام مصرف داروهای هومیوپاتی لازم است بدانید:

  • نیم ساعت قبل و بعد از مصرف دارو (به صورت قطره ،محلول ، قرص پیلول ، گرانول و… )  از خوردن و آشامیدن ، سیگار کشیدن ، مسواک زدن و…  خودداری نمایید.
  • از تماس پوست و بوییدن دارو خودداری کنید. دارو را به نحوی که برای شما تجویز شده است مصرف نمایید.
  • حین بیرون آوردن دارو از پاکت یا ظرف آن ، از لمس کردن آن خودداری نموده و دارو را با دست لمس نکنید. دارو را با یک قاشق پلاستیکی یا چوبی و یا با استفاده از درب قوطی ، به تعدادی که پزشک تجویز نموده خارج نمایید. (قاشق کاملن خشک و تمیز باشد).
  • برای مصرف داروهایی که به صورت پیلول یا قرص هستند ، پس از خارج کردن از پاکت ، آن را با قاشق زیر زبان خود قرار دهید تا حل شود . از جویدن یا بلعیدن داروها خودداری نمایید.

از مصرف خودسرانه داروهای هومیوپاتی خودداری نمایید. توجه داشته باشید که دارو برای بیماری و وضعیت فعلی شماست و به هیچ عنوان برای موارد مشابه در مورد خودتان و دیگران بدون تجویز پزشک هومیوپات مصرف نکنید.

در صورت مصرف دارو به صورت محلول:

  • هر بار قبل از مصرف، ظرف محلول دارویی را خوب تکان دهید و سپس به میزان تجویز شده مصرف نمایید.
  • برای مصرف دارو ، تعداد قطرات تجویز شده از محلول را روی زبان خود بچکانید و یا در غیر اینصورت طبق دستور پزشک عمل نمایید.

اگر قبل از مراجعه به پزشک هومیوپات ، به پزشک دیگری مراجعه کرده‌اید و داروهای شیمیایی مصرف می‌کنید ، حتمن به پزشک هومیوپات خود اطلاع دهید ؛ به هیچ عنوان مصرف دارو را قطع نکنید و حتمن در مورد این موضوع با پزشک هومیوپات خود مشورت نمایید.

حتمن توجه داشته باشید که داروهای هومیوپاتی تنها برای بیماران تجویز میشود و برای آنان بدون عارضه می‌باشد. بنابراین مصرف آنها برای افراد سالم خطرناک است.

o   دانستنی های پیش از شروع درمان با طب هومیوپاتی

o   رژیم و پرهیزهای غذایی حین درمان با روش هومیوپاتی

o   نحوه و شرایط نگهداری داروهای هومیوپاتی