زگیل انگستان دست

زگیل انگشتان دست و درمان بوسیله طب هومیوپاتی

فهرست مطالب

زگیل ها

زگیل ها (WARTS) یک نوع رشد غیرعادی ناحیه اپیدرم EPIDERM پوست( ناحیه سطحی پوست ) ناشی از عفونت ویروسی هستند.

این رشد غیرعادی عمدتا خوش خیم بوده و خطرناک نیست . البته در موارد خاصی میتواند با برخی سرطانها مرتبط باشد که عمده آنها سرطان دهانه رحم CERVIX است که در آینده در مورد آن گفتگو خواهیم نمود.

ویروس پاپیلومای انسانی ( HUMAN PAPILLOMA VIRUS -HPV)که بیش از 60 زیر مجموعه ( تیپ ) مختلف دارد بیشترین ارتباط را با این زگیل ها دارند و عمدتا خوش خیم و بی خطر هستند.

زگیل دست و درمان آن با طب هومیوپاتی
زگیل دست

تفاوتهای افراد باعث بروز متفاوت زگیل ها در بدن می شود. مثلا بروز آنها در افرادی که مشکلات سیستم ایمنی دارند بیشتر است و زگیلها ماندگار تر هستند. مکان زگیل ها ، دردناک بودنشان ، خونریزی کردن ، التهاب و… از فردی تا فردی دیگر متغیر است. اغلب موارد این زگیل ها در طی زمان خود به خود برطرف می شوند و نیاز به هیچ اقدام درمانی وجود ندارد .

زگیل های زیر ناخن

زگیل های زیر ناخن (SUBUNGUAL WARTS)  و زگیل های دور ناخن  (PERIUNGUAL WARTS) عمدتا زگیلهای مقاومی هستند و به روشهای معمول پاسخ نمیدهند . این زگیل ها پایه های بزرگی دارند که زیر پوست رشد کرده و گاه می توانند دردناک باشند. از نظر زیبایی نیز بسیار مهم هستند و اکثر مبتلایان از مشاهده این زگیلها توسط دیگران رنج می برند و تصور منفی نسبت به خود پیدا می کنند زیرا دیگران دوست ندارند با آنها دست بدهند و ترس از سرایت ویروس سایه سنگینی بر روابط مبتلایان ایجاد می کند .

همچنین به علت اینکه این ویروس ها در معرض تماس و ضربه و آسیب هستند، باعث ناراحتی و مشکلات مضاعف میشوند. این زگیل ها در کودکان و نوجوانان هم زیاد دیده میشودو باعث کاهش اعتماد به نفس و آزار آنها در مدرسه و رفت و آمد و بازی با دوستانشان می شود .

در طب هومیوپاتی درمان این ضایعات بر پایه مصرف داروهای خوراکی هومیوپاتی می باشد . مصرف دارو بسیار ساده بوده و عارضه خاصی ندارد. داروها عمدتا منشا طبیعی و گیاهی داشته و بدون ایجاد هرگونه درد و ناراحتی باعث برطرف شدن این مشکلات می شود . داروی طب هومیوپاتی باعث متمرکز شدن و تقویت سیستم ایمنی ( گلبولهای سفید ) برای مبارزه با ویروس  می گردد.

به همین دلیل این روش یک درمان بی خطر و کارآمد است و خود بدن اقدام به درمان این مشکل می نماید و چیزی در بدن اعم از واکنشهای سیستم ایمنی و رشد سلولهای پوستی سرکوب نمی شود و سلولهای طبیعی آسیب نمی بینند. برای آگاهی از این که طب هومیوپاتی چگونه باعث درمان بیماری ها میشود اینجا کلیک کنید .

در این روش درمانی بر اساس محل بروز زگیل ، دردناک بودن ، خونریزی کردن ، شکل و رنگ زگیل و سایر ویژگی های زگیل در هر مراجعه کننده، دارویی مخصوص در نظر گرفته میشود و زگیل های گوناگون در بیماران ، داروهای متفاوتی را نیز طلب می نمایند و درمان همه افراد یکسان نخواهد بود.

برای آگاهی از اینکه داروهای طب هومیوپاتی چطور ساخته می شوند اینجا کلیک نمایید. همچنین برای آگاهی از اقدامات لازم برای شروع درمان بوسیله طب هومیوپاتی اینجا کلیک کنید.