درمان شکست عشقی با پزشکی هومیوپاتی

درمان شکست عشقی بوسیله طب هومیوپاتی

فهرست مطالب

معمولن طب رایج برای افسردگی ناشی از شکست عشقی و عاطفی داروهای مشابهی تجویز می کند در حالی که در هومیوپاتی نوع شکست عاطفی، احساس درونی فرد و علایم ایجاد شده بسیار مهم است و براساس این سه فاکتور دارو تجویز می کند.
توجه به تفاوتها فردی برای تجویز دارو از عوامل موفقیت درمان هومیوپاتی است.

شکست عشقی اتفاقی دردناک و ناراحت‌کننده است که استرس و اضطراب‌های زیادی را برای ما به همراه دارد. این شکست نوعی تحقیر شدگی و سرخوردگی و طرد شدن است که کیفیت زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، از جمله نشانه‌های هیجانی آن اختلال خواب، عصبی بودن، عذاب کشیدن بر اثر مرور خاطرات، احساس غم، ناامیدی، شرم، احساس خشم، درماندگی، خودکشی و … است. در واقع فرد بعد از تمام شدن رابطه و شکست عاطفی دچار پریشانی هیجانی می‌شود و احساس می‌کند که هیچ کنترلی بر اتفاقات زندگی‌اش ندارد. علاوه بر آن نشانه‌های فیزیکی از جمله تهوع، لرز، سرگیجه، بیقراری، گرفتگی و… در او بروز پیدا می‌کند.

شکست عاطفی از جمله موقعیت‌های بسیار ناخوشایند زندگی است که آسیب‌پذیری روانی افراد را افزایش می‌دهد و منجر به تجربه هیجانات منفی گوناگونی می‌شود. از جمله مهم‌ترین و قدرتمندترین احساساتی که در طی فرآیند شکست عاطفی تجربه می‌شوند می‌توان به احساس خشم و غم اشاره کرد.

درمان شکست عشقی با پزشکی هومیوپاتی

از دست دادن یک رابطه عاطفی و شخصی که بسیار دوستش می‌دارید می‌تواند فرایندی مشابه با آنچه در گذراندن مــراحل سوگ در مرگ عزیزان تجربه می‌کنید را در سطح روانتان ایجاد نماید. در واقع شما در این شرایط نیز دچار چرخه سوگ می‌شوید. در این چرخه ممکن است ابتدا دائمن به انکار موقعیت دست بزنید و تلاش کنید دوباره رابطه از دست رفته را بازگردانید. ناامیدی در رسیدن به این امر می‌تواند خشم شدیدی را در شما ایجاد کند و به حالاتی نظیر افســردگی منجر شود. در این دوران اگر بتوانید به درستی از ذهن و روانتان مراقبت نمایید به مرور می‌توانید پذیرش وضع موجود را تجربه کنید و از این بحران عبور نمایید.

پیامدها و عوارض شکست عشقی

عوارض جسمی شکست عشقی :

 •  مشکل شدید گوارشی خصوصن درد شدید معده که مغز فکر می کند بدنتان به شدت آسیب دیده است. حال آن که آسیبی متوجه جسم شما نشده است. این ضربه روحی است که باعث ناراحتی جسمی شده است.
 •  وقتی که کسی با شکست عشقی مواجه می شود معمولن یا پر اشتها می شود یا اینکه اصلن میلی به غذا خوردن ندارد. این مسئله دقیقن مربوط می‌شود به این که چگونه با غمتان همراهی کنید.
 •  در معرض شدید هورمون‌های استرس قرار می گیرید. چون مغز شما مواد شیمیایی عصبی دوپامین ‌را که مربوط به شادی و لذت است را دیگر ترشح نمی کند.
 •  بیشتر افراد بعد از شکست عشقی دچار افسردگی می شوند. تحقیقات نشان داده است به خاطر شکستن قلب این اتفاق می‌افتد.
 •  بعضی ها تمایل به انزوا و تنهایی پیدا می‌کنند. به جای اینکه دنبال برنامه‌هایی بروند که آنها را شاد کرده تا وضعیت روحی آنها تغییر کند.

عوارض روحی شکست عشقی :

 • بعضی افراد هیجانات متفاوتی را تجربه می کنند. مثلن به همراه خشم، اضطراب، تنفر، ناراحتی، دلسوزی، علاقه و عشق را هم به همراه آن تجربه می کنند. این یعنی بی ثباتی بعد از شکست عشقی که افراد لحظه‌ای شاد و خندان، لحظه ای ناراحت و غمگین هستند.
 • نشخوار ذهنی بعد از شکست عشقی خیلی شدید است مثلن می‌گویند: چرا برای من چنین اتفاقی افتاد؟ مگر من چه کردم؟ حالا چکار کنم؟ این نشخوارهای ذهنی باعث افت تمرکز، کاهش حافظه و نهایتن فراموشی موقت می شود.
 • عملکرد آنها از لحاظ تحصیلی، شغلی و خانوادگی بسیار پایین می آید . آنها دائمن در حال مرور خاطرات قبلی خود هستند و از تمامی فعالیتها و ارتباط اجتماعی خودشان را دور می کنند.
 • خیلی زود رنج و حساس می شوند و با کوچکترین چیزی از کوره در می روند. افکار خودکشی پیدا می کنند. گاهی هم به خودکشی اقدام می کنند یا خیلی بی تفاوت و سرد می شوند. یکی از مهمترین نشانه های عوارض شکست عشقی داشتن افکار خودکشی است.
 • روند زندگی آنها از حالت عادی خارج شده و دچار کم خوابی یا بی خوابی می شوند. دائمن افکار منفی دارند و خود را سرزنش می کنند. به عکس های یادگاری و هدایا نگاه می کنند و غرق در خاطرات شیرین گذشته می‌شوند. ورزش و تفریح را از یاد می برند و معمولن آهنگ های غمگین گوش می دهند که باید از کمک های حرفه‌ای بهره بگیرند.

درمان شکست عشقی با پزشکی هومیوپاتی

عوارض شکست عشقی در زنان

عوارض شکست عشقی در زنان خصوصن در دختران خیلی شدید است. دختران خیلی احساساتی هستند و تمام روح و جان و فکر خود را معطوف به معشوق خود می کنند. چون خلاهای دیداری و کلامی آنها از این طریق پر می شود. وقتی که شکست اتفاق می‌افتد آنها دچار بی‌قراری شده و با تمام وجود سعی می کنند که دوباره پیروز شوند ولی متاسفانه کمتر به موفقیت می رسند. در این صورت هم عزت نفس و هم اعتماد به نفس آنها پایین می آید.

شکست عشقی در زنان عوارض زیر را دارد :

 • بیماری های جسمانی
 • درگیری ذهنی و به تبع آن وسواس فکری، افسردگی و..
 • جدا شدن از واقعیت زندگی و رفتن در دنیای خیالات
 • از دست دادن فرصت های بهتر برای زندگی یا برای رابطه بهتر
 • از بین رفتن موقعیت شغلی، تحصیلی و…

عوارض شکست عشقی در زنان

عوارض شکست عشقی در مردان

شکست عشقی مردان در روابط عاطفی خیلی از شکست عشقی زنان دردناک تر است. زمانی که یک مرد، علی‌رغم علاقه ای که به زن مقابل دارد، او را از دست می دهد حس بسیار بدی از شکست و ناتوانی به او دست می دهد. بسیاری از مردان تمایلی برای مراجعه به روانشناس هم ندارند و این موضوع را بدتر می کند.

شکست عشقی در مردان عوارض زیر را دارد :

 • اختلال در برنامه زندگی و روزمره
 • ایجاد تغییر در برنامه خواب و تغذیه
 • افت عملکرد تحصیلی
 • شغلی و مسئولیت ها
 • تاثیر بر روی روابط خانوادگی و دوستی و حتی تاثیر روی هویت و تردید نسبت به آینده

عوارض شکست عشقی در مردان

بهبودی و درمان کامل شکست عشقی با پزشکی هومیوپاتی

عشق یک کلمه جادویی است و دنیای ما تا زمانی که دوام داشته باشد، رنگارنگ و پر از خوشبختی است. اما متأسفانه، همه عشق ها به ازدواج ختم نمی شوند و برای همیشه دوام ندارند. تجزیه روابط در این جامعه مدرن بسیار رایج شده است. ممکن است افراد به همین راحتی عاشق شوند و از عشق رها شوند.

هنگامی که ما واقعن عاشق کسی هستیم و آن عشق تکرار نمی شود، ممکن است احساس کنیم که پایان جهان است. ما علاقه خود را به کار خود از دست می دهیم. ما خود را از دوستان و خانواده بیگانه می کنیم و در افسردگی فرو می ریزیم.

در برخی موارد هم این مشکلات و افسردگی و دگرگونی‌های روحی پس از آن می‌تواند برای آن شخص موجب ابتلا به بیماری غم باد یا گلوبوس شود.

بقراط در ابتدا این موضوع را فقط با زنان مرتبط می دانست به این دلیل که زنان بیشتر مستعد ابتلا به اختلالات روانی بودند. در زمان های قدیم به آن گلوبوس هیستریکوس می گفتند. با این حال، بعدن مشخص شد که زن و مرد هر دو به یک اندازه تحت تأثیر قرار می گیرند و مدتی بعد نام آن به Globus pharyngeus تغییر یافت.

التیام و بهبود یافتن بعد از شکست عاطفی و جدایی یا طلاق سخت است اما خیلی مهم است که بدانید باید به جلو بروید و می‌توانید به جای در آرزوی ماندن عشق در دیگری به فکر التیام یافتن خود باشید و بدانید باید صبور باشید و زمان میبرد؛ درست است که مردان در روزهای اول جدایی منطقی تصمیم می‌گیرند و سعی می کنند به زندگی عادی برگردند اما با گذشت مدت کوتاهی غم و اندوه جدایی گریبانگیر آنها نیز شده و رهایشان نمی‌کند.

ولی زنان بعد از جدایی کار درست تری انجام میدهند که مدتی سوگواری و تخلیه هیجانی کرده و پس از آن سعی می کنند زندگی جدیدی را آغاز کنند به همین دلیل در ابتدا شکست و جدایی برای زنان سخت تر ولی به مرور برای مردان با سرکوب هیجانات خود طولانی‌تر می‌شود.

معمولن طب رایج برای افسردگی ناشی از شکست عشقی و عاطفی داروهای مشابهی تجویز می کند در حالی که در هومیوپاتی نوع شکست عاطفی، احساس درونی فرد و علایم ایجاد شده بسیار مهم است و براساس این سه فاکتور دارو تجویز می کند. از آنجاییکه هومیوپاتی یک طب کل نگر هست پزشک هومیوپات برای درمان شکست عاطفی، تمامی ابعاد جسمی و احساسی شما را بررسی می کند و بر اساس این موارد دارو تجویز می کند، و زمانیکه درمان هومیوپاتی را شروع می کنید به مرور زمان و پس از مدت کوتاهی شرایط روحی و جسمی شما بهبود پیدا می کند و تمام وجوه زندگی‌تان به شرایط مطلوب و طبیعی می رسد.

جهت اخذ نوبت ویزیت تصویری با بهترین پزشکان هومیوپاتی ایران اینجا را کلیک کنید.

درمان شکست عشقی با پزشکی هومیوپاتی