ABROTANUM

ABROTANUM (افسنطین)

فهرست مطالب

ABROTANUM (افسنطین) داروی هومیوپاتی بسیار مفیدی از سلسله گیاهان است. داروی مادر آن از برگ‌های تازه گیاه که به وفور در جنوب اروپا می‌روید، تهیه می شود. Abrotanum دارویی است که در موارد ماراسموس در کودکان، و برای روماتیسم در اثر جلوگیری از اسهال یا دیگر ترشحات کاربرد دارد. این دارو معمولن در حملات حاد کودکان، سوءهاضمه آنها هنگام دندان درآوردن، اسهال و تهوع در اثر گرمای تابستان، و به علت عدم تحمل شیر کاربرد دارد، که در این حالت نوزاد هیچ نوع شیری را تحمل نمی کند و بلافاصله پس از خوردن، آنرا به صورت لخته های بزرگ استفراغ می کند. همچنین علیرغم شرایط خوب زندگی کم خون و ضعیف است و وزن کم می کند.

حالت ساختاری بدن بیمار:

بیمار معمولن سرمایی است، لاغر، بخصوص در اندامهای تحتانی با چهره ای سالخورده، صورت رنگ پریده و چروک خورده، پوست شل که در محل‌های چین خورده آویزان می شود. کودک ضعیف که حتی نمی تواند سرش را راست نگهدارد. کودکی خوب غذا می خورد ولی باز هم لاغر شده و وزن کم می کند.

ABROTANUM

Abrotanum MT is indicated for marasmus, specially of lower extremities with good appetite, metastasis, tuberculous peritonitis, and exudative pleurisy; pains about umbilical region of new borns, sciatica, gouty deposits, endocarditis due to metastasis of rheumatism. It is reported to have tonic properties and externally to promote growth of beards in young men. It is also applied to remove pimples. Recent researches have confirmed antimicrobial properties of its extracts in vitro against Malassezia spp., Candida albicans and Staphylococcus aureus.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : ABROTANUM
نام اختصاری هومیوپاتی : ABROT
نام لاتین: ABROTANUM
نام ایرانی: افسنطین
توان های رایج دارویی: Q – ۳C – ۶C – ۳۰C – ۲۰۰C – ۱M – ۱۰M – ۵۰M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی ABROTANUM (افسنطین) در بدن :

تمرکز اصلی عملکرد Abrotanum روی لوله گوارش، اعصاب ، ذهن، بافتهای لیفی و پرده های مخاطی است.

بیماری‌های قابل درمان با ABROTANUM (افسنطین) مبتنی بر شواهد:

سرمازدگی، نقرس، هموروئید، تب مداوم، هیدروسل، سوء هاضمه، مشکلات طحال، ماراسموس، پلورزی، روماتیسم، بیرون زدگی ناف.

ارتباط با سرما و گرما:

سرمایی

تشدید علایم :

شبها و در اثر سرما

بهتر شدن کلی :

با حرکت

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی ABROTANUM (افسنطین) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.