داروی هومیوپاتی ALUMINA (اکسید آلومینیوم)

داروی هومیوپاتی ALUMINA (اکسید آلومینیوم)

فهرست مطالب

ALUMINA (اکسید آلومینیوم) فرآورده ای از آلومینیوم اكساید است که بصورت یک ماده معدنی با سختی زیاد که به شکل تیره و ناخالص به صورت سنگ سمباده یافت می شود توصیف می گردد و وقتی که رنگی باشد، به صورت یاقوت قرمز مایل به سیاه، یاقوت کبود، یاقوت معمولی، زمرد یا یاقوت ارغوانی خواهد بود.

در نتیجه پیشرفت تمدن، فلزات و محصولات آن ها در جهت مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این موارد استفاده از فلزات در ظروف آشپزخانه است و آلومینیوم در این مورد نقش به سزایی دارد. استفاده طولانی از این ظروف موجب مسمومیت مزمن با آلومینیوم می‌گردد. این حالت امروزه زیاد دیده می‌شود، زیرا آلومینیوم تواندار شده یک دارو است. هرینگ تاکید داشت مسمومیت شدید با پوتنسی ۲۰۰ این دارو درمان می‌شود.

بیماری‌های قابل درمان با داروی هومیوپاتی Alumina (اکسید آلومینیوم) :

Alumina برای درمان بیماری‌های گوارشی، معده، اسهال و همچنین یبوست کودکان شیر خوار به کار می‌رود. اکسید آلومینیوم در درمان قاعدگی با خونریزی و خون کم و درمان خستگی و ناتوانی روحی و جسمی بعد از قاعدگی نیز به کار می‌رود. از دیگر کاربردهای این دارو درمان ضایعات پوستی از نوع اگزما می‌باشد.

بنیان شخصیتی دارو :

از بین رفتن هویت و شخصیت فردی است که این باعث کُندی، گیجی، و درهم ریختگی بیمار می‌شود. او ابهام شدید در تشخیص هویت خود دارد.

سیمای ظاهری بیمار :

فرد مربوطه، آدمی لاغر و کشیده اندام، با پوستی تیره، خسته و فردی متزلزل بوده که قیافه ای خشک نشان می‌دهد. تقریبن خیلی ضعیف بوده و نای صحبت کردن ندارد و مکث زیادی قبل از پاسخ دادن به سؤال دارد. صدایش گرفته یا فاقد صداست.
کُند است و نمی‌تواند با عجله کارکند. گنگی در تشخیص هویت خود ( وقتی صحبت می‌کند مطمئن نیست که کلمات صحبت شده مال خود یا دیگران بوده است ). تشدید عمومی عوارض با خوردن سیب زمینی. یبوست سخت که برای دفع، بیمار مجبور به استفاده از انگشت خود می‌شود.

خلق و خو: در وی ممکن است تنوع زیادی در حالات احساسی – عاطفی و ذهنی مشاهده شود. خلق و خویش ممکن است ملایم یا خندان (شاد) یا زودرنج و بدخلق بوده، یا غمگین و یا شاکی داشته باشد.

همچنین :

* بسیار مفید برای مسمومیت با سرب یا دردهای کولیکی نقاشان.
* باید در نظر داشت که این دارو دیر اثر است و به آرامی کار می‌کند.
* داروهایی که با ماه کامل بدتر می‌شوند:
Alumina – Calc.c – Graph. – Nat.m.- Nat.c. – Sep. – Silic. – Sulph.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : ALUMINA
نام اختصاری هومیوپاتی : Alumina
نام لاتین: ALUMINA
نام ایرانی: اکسید آلومینیوم

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی ALUMINA (اکسید آلومینیوم) در بدن :

Alumina مستقیمن روی سیستم عصبی حرکتی اثر می گذارد، اثر اختصاصی آن روی پرده های مخاطی است، بخصوص در روده و واژن. پوست نیز یکی از محلهای اصلی تمرکز این دارو است.

بیماری‌های قابل درمان با ALUMINA (اکسید آلومینیوم) مبتنی بر شواهد :

عوارض مقعد، يبوست نوزادان، سرفه، اسهال، اسهال خونی، اگزما، سردرد، لوكوره، اختلال های حرکتی، اختلالهای قاعدگی، مشکلات عصبی، عوارض پوستی.

تشدید علایم :

بر اثر تماس با سرما وجود دارد و نیز در زمستان و در آب و هوای خیلی خشک. با خوردن سیب زمینی. حال فرد زمان نشستن به هر مدتی که می نشیند، هنگام بیدار شدن در صبح، در ماه نو و کامل بدتر می‌شود.

ارتباط با سرما و گرما :

سرمایی، بویژه در سنین بالا.

بهتر شدن کلی :

با گرما، با غذای گرم، نوشیدنی های گرم و آب و هوای مرطوب. همچنین با خوردن، با استحمام سرد و یا دوش سرد بهتر می شود.

داروی هومیوپاتی ALUMINA (اکسید آلومینیوم)

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.