ANTIMONIUM TARTARICUM (درد تهوع آور)

ANTIMONIUM TARTARICUM (درد تهوع آور)

فهرست مطالب

ANTIMONIUM TARTARICUM (درد تهوع آور)، به علت تاثیر تهوع آور رسوب آنتیموان این دارو درد تهوع آور نامیده شده است. تهوع آور ماده ای است که وقتی به فردی خورانده شود موجب تهوع می‌گردد. تهوع تحت کنترل مرکز عصبی موجود در ساقه مغز است که در بصل النخاع قرار دارد. درد تهوع آور در درمان تهوع به علت فشار و در اثر خوردن بیش از حد استفاده می‌شود. همچنین در درمان بیماری‌های تنفسی مانند برونشیت کاربرد دارد. برای درمان آبله و جوش‌های آبله مانند نیز به کار می‌رود.

تهوع و استفراغ بیانگر اثر دارو روی بصل النخاع هستند، در حالی که روی پرده‌های مخاطی موجب التهاب کاتارال و افزایش ترشح می شود و روی پوست ایجاد بثورات جوش مانند می کند که شبیه آبله خواهند بود. دارو سرعت تولید ضایعات بافتی را نیز افزایش می دهد.

خلق و خو:
کودکانشان از لمس و نگاه دیگران بیزارند، ولی دوست دارند بغل کرده شوند و یا به اطرافیانشان به چسبند. بالغینشان تحریک پذیری، بیقراری و اضطراب دارند و از مداخله یا فضولی یا مزاحمت دیگران بیزارند. هر چیزی برایش نوعی تحمیل به حساب می آید.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : ANTIMONIUM TARTARICUM
نام اختصاری هومیوپاتی : .Ant. Tart
نام لاتین: ANTIMONIUM TARTARICUM
نام ایرانی: درد تهوع آور
توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی ANTIMONIUM TARTARICUM (درد تهوع آور)

در بدن :

روی اعضای تنفسی، غدد بزاقی، پرده های مخاطی، مغز، اعصاب و پوست اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با ANTIMONIUM TARTARICUM (درد تهوع آور)

مبتنی بر شواهد :

الکلیسم، آفت، خفگی نوزاد، آسم، برونشیت، زکام، آبله مرغان، وبا، سرفه، تب، زرد زخم، عوارض ریه، پنومونی، روماتیسم، تهوع، سیاه سرفه.

ارتباط با سرما و گرما:

تشدید علایم :

در آن بر اثر تماس با سرمای مرطوب و بعلت تغییر آب و هوا و نیز شنا در آب سرد دیده می شود. همچنین تشدید بر اثر دراز کشیدن و در سر شب مشاهده می شود.

بهتر شدن کلی :

بهبود در هوای سرد، با راست نشستن، آروغ زدن و با بالا آوردن خلط ایجاد میشود.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی ANTIMONIUM TARTARICUM (درد تهوع آور)

:

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.