ARGENTUM NITRICUM (نیترات نقره)

ARGENTUM NITRICUM (نیترات نقره)

فهرست مطالب

ARGENTUM NITRICUM (نیترات نقره) از نیترات نقره تهیه می شود که در قرون وسطی کشف شد. این ماده، بصورت کریستال های شفاف لوزی شکل بی بو ولی دارای طعم متالیک تلخی است که بر اثر برخورد با نور، به رنگ خاکستری یا خاکستری تیره در می آید. مثلا ماده معدنی آن، در برخورد با پوست آنرا به رنگ سیاه در می آورد.

نیترات نقره یکی از گنجینه های تاریخی است که تاثیر به سزایی در شرایط انسانها دارد، به خصوص با اثری که روی مغز، اعصاب و مجرای گوارشی می گذارد و موجب تغییرات فیزیولوژیک و پاتولوژیک متعددی می شود. این داروی آنتی سایکوتیک مهم در افرادی دیده می شود که ویژگیهای هوشمندانه و غالبی دارند. آلوپتها استفاده زیادی از این دارو جهت کوتریزاسیون زخمهایی می کنند که به درمانهای رایج پاسخ نمی دهند.

از نیترات نقره در درمان سردردهای فشاری و پیچنده، عوارض چشمی مانند مردمک گشاد، همراه با تاری دید و فوتوفوبیای شدید استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای نیترات نقره درمان عوارض گوارشی مثل معده پر باد به طوری که بخواهد بترکد، اسهال عصبی در نتیجه هر نوع هیجان روحی، عصبانیت و یا اسهال به علت مشکلات گوارشی می‌باشد.

 

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : ARGENTUM NITRICUM
نام اختصاری هومیوپاتی : ARGENTUM NITRICUM
نام لاتین: ARGENTUM NITRICUM
نام ایرانی: نیترات نقره

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی ARGENTUM NITRICUM (نیترات نقره) در بدن :

مغز، نخاع، اعصاب، خون، پرده های مخاطی چشم، حلق، معده، استخوانها، کلیه، کبد و مجرای گوارشی نیز مستعد تائیرپذیری از این داروی مهم هستند.

بیماری‌های قابل درمان با ARGENTUM NITRICUM (نیترات نقره) مبتنی بر شواهد :

اسیدیته، بیماری آدیسون، کم خونی، تنگی نفس، اسهال، لاغری، آروغ زدن، مشکلات چشم، نفخ شکم، زخم معده، گونوره، سردرد، سوزش سر معده، بی حرکتی، نورالژی ، چشم درد نوزادان، نرمی استخوان، مشکلات نخاعی، مشکلات حلق، زخم های روی زبان، زگیل.

ارتباط با سرما و گرما:

حالت خاصی ندارد.

تشدید علایم :

بیماری با هوای سرد، غذای سرد، خوردن قند، شیرینی، تصورات و فعالیتهای ذهنی طولانی، گرما به هر شکل، خوابیدن به پهلوی چپ و نور زیاد تشدید می‌گردد.

بهتر شدن کلی :

بیمار در هوای آزاد، حمام با آب سرد، استفاده از چیزهای خنک، بستن نوار محکم، اتاق تاریک و آروغ زدن بهتر می‌شود.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی ARGENTUM NITRICUM (نیترات نقره) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.