ARSENICUM ALBUM (مرگ موش)

ARSENICUM ALBUM (مرگ موش)

فهرست مطالب

ARSENICUM ALBUM (مرگ موش) ماده ای به ظاهر بی ضرر، بی مزه، بی رنگ و پودری سفید، ولی دارای ماهیت بدشگونی از مرگ است. دهه های متعددی، آرسنیک سفید به عنوان اولین سم مورد انتخاب برای خودکشی یا دیگر کشی داشته است. درجه سمیّت آن به عوامل زیادی بستگی دارد. اندازه دوز، شکلی که این دارو به مصرف می رسد، مسیری که از آن راه دارو وارد بدن می شود و اهمیت ویژه آن، میزان استعداد و زمینه ذاتی شخص مصرف کننده است.

هیوز می گوید Arsenic از سالها قبل در چین استفاده می شد و در هندوستان برای معالجه عوارض پوستی، نورالژی، پرش عضلات و وبا بکار می رفت. دوز فیزیولوژیک آن موجب تهوع، خالی شدن لوله گوارش و خستگی شدید به علت تخلیه شدید مجرای گوارشی می شود.

برای درمان سردردهایی که به علت در معرض هوای سرد بودن، خوردن بستنی، غذای فاسد، از دست دادن مایعات حیاتی بدن، زیاده روی در الكل رخ داده‌اند، به کار می‌رود.  طبق نظر کنت Arsenic سردردهایی دوره ای در تمام قسمتهای سر دارد که حتی پیشانی نیز درگیر می شود به طوری که سر داغ می شود و سردرد هر دو هفته یکبار تکرار می‌گردد. برای درمان مشکلات دهان همراه با خونریزی از لثه ها و تنفس بدبو نیز این دارو تجویز می‌شود.

 

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : ARSENICUM ALBUM
نام اختصاری هومیوپاتی : ARSENICUM ALBUM
نام لاتین: ARSENICUM ALBUM
نام ایرانی: مرگ موش

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی ARSENICUM ALBUM (مرگ موش)

در بدن :

تمرکز اصلی عملکرد Arsenic روی روان، اعصاب، پرده های مخاطی، مفاصل، کبد، طحال، لنفاتيکها، خون، ریه ها، پوست، معده و لوله گوارش است. Arsenic روی افرادی که رژیم گیاهخواری دارند سریعتر از دیگران اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با ARSENICUM ALBUM (مرگ موش)

مبتنی بر شواهد :

آبسه ، الکلیسم، کم خونی، آسم، مشکلات شکم، عوارض سرطانی، دمل، وبا، سرفه، هذیان، اسهال، ادم، زخم اثنی عشر، تب، زخم معده، نقرس، سردرد، مشکلات قلبی، هموروئید، مشکلات کلیوی، بی حرکتی، مشکلات ریوی، سرخک، اختلالهای قاعدگی، پنومونی، روماتیسم، نرمی استخوان، عوارض پوستی، عوارض حلق، تهوع، سیاه سرفه و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

حالت خاصی ندارد.

تشدید علایم :

عوارض بعد از اواسط روز و نیمه های شب، ۱۲ تا ۲ صبح و بعد از ظهر با غذا و نوشیدنیهای سرد، فعالیت، خوابیدن به طرفی که ناراحت است، و با سر به طرف پایین تشدید می‌گردد.

بهتر شدن کلی :

گرما به طور کلی ( به جز ناحیه سر که موقتا با سرد شدن بهتر می شود)، نوشیدنیهای گرم، گرم کردن، حرکت باعث بهتر شدن بیماری می‌شود.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی ARSENICUM ALBUM (مرگ موش) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.