CALCAREA CARBONICA (کربنات کلسیم)

CALCAREA CARBONICA (کربنات کلسیم)

فهرست مطالب

CALCAREA CARBONICA (کربنات کلسیم) را می توان جزو منابع حیوانی به همراه Sep و Murex  شمرد، بخاطر اینکه هر سه ی آنها منشاء دریایی دارند. مثل Sep که از مایع سیاه ترشح شده توسط ماهی مرکب (اختاپوس) و میورکس که از ترشح خشک غدة ارغوانی رنگ Murex ماهی ارغوانی تراوش می شود. این دارو نیز از محصولات صدف دریایی می باشد که داروی مربوطه از ترشحات صدف می باشد. منبع آن، ماده آهکی سفید – برفی است که از لایه میانی پوسته صدف بدست می آید که توسط پوشش این جانور نرم تن ترشح شده و در حقیقت نوعی رسوب کربنات کلسیم ظریف است.

این داروی آنتی سوریک بسیار مهم هانمن، داروی ساختاری شگفت آوری است. خانم دکتر تایلر درباره Calcarea می گوید: «تشخیص بعضی از داروها مشکل است. مشکل عدم تشخیص Calcarea وقتی است که شاخص باشد.» این یکی از مهمترین شواهد نبوغ هانمن و یکی از داروهای پر مصرف است. دارویی عالی برای شرایط قبل از سل می باشد و همچنین برای عفونتهای سلی ریه ها در جوانان لاغر و بلند قد، فوق العاده است. Calcarea carb داروی بسیار خوبی برای مشکلات قاعدگی برای خانمهایی که قاعدگیشان (menarche) از سنین پایین شروع شده است.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : CALCAREA CARBONICA
نام اختصاری هومیوپاتی : .Calcarea carb
نام لاتین: CALCAREA CARBONICA
نام ایرانی: کربنات کلسیم

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی CALCAREA CARBONICA (کربنات کلسیم)

در بدن :

تمرکز اصلی عملکرد .Calcarea carb روی استخوانهای غدد، خون، پوست، روان و اعضای تناسلی زنانه است.

بیماری‌های قابل درمان با CALCAREA CARBONICA (کربنات کلسیم)

مبتنی بر شواهد :

اختلالهای شکمی، اسیدیته، کم خونی، مشکلات استخوانی، مشکلات پستان، سرفه، دندان در آوردن، دیابت، اسهال، آسم، مشکلات چشم، صرع، تب، مشکلات غدد، سردرد، مشکلات ریه، اختلالهای قاعدگی، سقط جنین، مشکلات بارداری، عوارض تنفسی، روماتیسم، نرمی استخران، مشکلات پوست، مشکلات رحمی، سرگیجه، عوارض ناشی از کرم و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

بیمارانی سرمایی که مستعد سرماخوردن هستند.

تشدید علایم :

در هر تماسی با هوای سرد، با کوران، با تغییر هوا از گرما به سرما، در آب و هوای رطوبی، و تماس با آب سرد وجود دارد. همچنین تشدید در قبل و در خلال پریود روی می دهد و نیز بر اثر ایستادن و زمانی که اندامها آویزانند، که تمام آنها باعث اختلال گردش خون می شوند. از نظر زمانی، سمپتومهایش بعد از نیمه شب بدتر می شوند.

بهتر شدن کلی :

در گرما، آب و هوای خشک، زمان دراز کشیدن به طرف مبتلا و عجیب اینکه زمان يبوست.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی CALCAREA CARBONICA (کربنات کلسیم) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.