CALCAREA PHOSPHORICA (فسفات کلسیم)

CALCAREA PHOSPHORICA (فسفات کلسیم)

فهرست مطالب

CALCAREA PHOSPHORICA (فسفات کلسیم) از مخلوطی از فسفاتهای تریبازیک و سایر فسفاتهای آهک تهیه میشود و با افزودن اسید فسفریک محلول به آب آهک تهیه می شود. ماده نهائی، پودری نسبتا غیرقابل حل بی طعم سفیدی است.

عنصر Phosphorus در این دارو ظاهرا موجب تغییر خلق و خو می شود، به طوریکه دارو در زمینه های دیگری به جای چاقی عمل می کند و در عین حال داروی فوق العاده ای برای رشد تأخیری استخوان ها است.

سردرد با منشاء معدی، نفخ شکم و در اثر فعالیت ذهنی در نزدیکی درزهای جمجمه است و برای سردرد دختران مدرسه ای در حدود زمان بلوغ بسیار مفید است. Phosphorus مناسب برای دردهای کولیکی شکم می‌باشد. برای درمان اسهال در حین اولین و دومین مرحله دندان درآوردن و بعد از خوردن میوه های آب دار است.

 

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : CALCAREA PHOSPHORICA
نام اختصاری هومیوپاتی : Calc-p
نام لاتین: CALCAREA PHOSPHORICA
نام ایرانی: فسفات کلسیم

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی CALCAREA PHOSPHORICA (فسفات کلسیم) در بدن :

تمرکز اصلی عملکرد دارو روی بافتهایی از بدن است که کلسیم و فسفر بیشتری دارند، نظیر استخوان های دندان ها و غیره. غدد سیستم گوارشی و اعضای تناسلی زنانه نیز در محدوده عملکرد این دارو قرار می گیرند.

بیماری‌های قابل درمان با CALCAREA PHOSPHORICA (فسفات کلسیم) مبتنی بر شواهد :

اختلال های شکمی، کم خونی، ضعف قوزک ها، ضعف پشت، مشکلات استخوانی، خستگی مغز، بیماری Bright، پرش عضلات، نقص مادرزادی، ضعف و سستی، دیابت، صرع، فيستول، گونوره، سردرد، لكوره، مشکلات قاعدگی، رماتیسم، نرمی استخوان، مشکلات تنفسی، مشکلات پوستی و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

سرمایی.

تشدید علایم :

عوامل تشدید کننده شامل سرمای مرطوب، تغییر آب و هوا، بادهای شرقی، ذوب شدن برف، حرکت و ورزش می باشند. در معرض هوای سرد و مرطوب بودن، هنگام ذوب شدن برف ها، هرگونه تغییر آب و هوا نیز از دلایل تشدید آن می‌باشد.

بهتر شدن کلی :

در تابستان و در هوای گرم و خشک.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی CALCAREA PHOSPHORICA (فسفات کلسیم) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.