CAPSICUM (فلفل قرمز)

CAPSICUM (فلفل قرمز)

فهرست مطالب

CAPSICUM (فلفل قرمز) در درمان سردرد به صورتی که انگار سر بخواهد تکه تکه شود، احساس اینکه انگار سر بزرگ شده باشد، به کار می‌رود. این دارو برای سوء هاضمه توأم با نفخ زیاد، احساس نشست کردن بالای معده، تهوع و استفراغ بسیار مفید است. Capsicum یکی از داروهای بسیار عالی برای اسهال خونی است. Capsicum برای خونریزی بواسیر و زخم آن فوق العاده است.
استاد هانمن می گوید: این فلفل اسپانیایی همانطور که از نامش پیدا است به عنوان چاشنی و ادویه در سسها به کار می رود و به عنوان اشتها آور عمل می کند، ولی در سطح درمانی به خاطر خصوصیاتش نام و اعتبار شایسته ای به دست آورده است. دکتر تایلر در مورد این دارو می گوید: این داروهای محدود ولی با عملکرد فوق العاده منحصر بفرد وقتی درست به کار برده شوند، بسیار مؤثر خواهند بود و ممکن است به ندرت کسی نیاز به آنها پیدا کند ولی وقتی علائم منطبق باشند، هیچ چیزی در دنیا جایگزین آنها نخواهد بود.

 

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : CAPSICUM
نام اختصاری هومیوپاتی : CAPSICUM
نام لاتین: CAPSICUM
نام ایرانی: فلفل قرمز

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی CAPSICUM (فلفل قرمز) در بدن :

Capsicum اساسا روی پرده های مخاطی دهان، زبان، شکم، روده ها، رکتوم و غیره عمل می کند، در موارد نادری ممکن است قفسه سینه، ریه ها و پوست نیز تحت تأثیر آن قرار گیرند. دارو روی تخمدان ها و استخوان های گوش نیز اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با CAPSICUM (فلفل قرمز) مبتنی بر شواهد :

آسم، مشکلات مغز، سرفه، هذیان، اسهال، اسهال خونی، مشکلات گوش، سردرد، هموروئید، عوارض دوری از وطن، مشکلات ریه، مشکلات بارداری، روماتیسم، سیاتیک، مشکلات حلق، مشکلات ادراری، سیاه سرفه، ورم لوزه و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

سرمایی.

تشدید علایم :

در هوای آزاد بدون پوشش بودن با باد سرد.

بهتر شدن کلی :

هنگام خوردن و با گرم شدن.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی CAPSICUM (فلفل قرمز) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.