COLCHICUM AUTUMNALE (علف زعفران)

منشأ COLCHICUM AUTUMNALE (علف زعفران)، گیاه لطیف و زیبایی است که به آن زعفران پائیزه یا دختر بی شائبه می گویند. شکوفه های کمرنگ ارغوانی آن، ظاهر زعفران را دارند. این گیاهی است که در اروپا یافت می شود و از پیاز تازه آن برای تهیه داروی مادر استفاده می کنند. این گیاه از اینرو Colchicum پاییزه نام گرفته است چون شکوفه هایش هنگام پاییز باز می شوند و معمولا عوارضش نیز در پاییز تشدید می گردند. بنابراین دارویی مفید برای اسهال خونی پاییزه است. همچنین دارویی واجب و حتمی برای روماتیسم و نقرس است. دکتر هيوز می گوید: این دارو اثر دیورتیک دارد و موجب افزایش دفع اسید اوریک از کلیه ها می شود. نقرس نوعی بیماری متابولیک در ارتباط با نقص متابولیسم پورینهاست، لذا از این طریق است که دارو برای نقرس مفید خواهد بود. دکتر تایلر می گوید: مدارس آلوپتی از این دارو برای هر نوع نقرسی استفاده و در واقع سوء استفاده می کنند.

این گیاه در قرن سیزدهم در درمان نقرس بکار میرفته، بویژه در درمان مشکلات مفصلی و کاربرد درازمدت این گیاه، در درمان نقرس، اشتهار زیادی دارد و در حقیقت از طریق سم زدائی در مفاصل، باعث درمان آنها می شده است.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : COLCHICUM AUTUMNALE
نام اختصاری هومیوپاتی : COLCHICUM
نام لاتین: COLCHICUM AUTUMNALE
نام ایرانی: علف زعفران

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی COLCHICUM AUTUMNALE (علف زعفران)

در بدن :

Colchicum روی لوله گوارش، قلب، پریکارد، کلیه ها و مفاصل اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با COLCHICUM AUTUMNALE (علف زعفران)

مبتنی بر شواهد :

وبا، سرفه، دردهای کولیکی، گرفتگی عضلات، اسهال خونی، نقرس، اختلال های گوارشی، قلب، تهوع، روماتیسم، محدودیت تحمل بویایی، تهوع و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

حالت خاصی ندارد.

تشدید علایم :

در اثر هوای سرد و مرطوب، بوی غذا، حرکت، هنگام پاییز هیجان یا خستگی و اثرات مطالعه زیاد.

بهتر شدن کلی :

با گرما و بدون حرکت دراز کشیدن.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی COLCHICUM AUTUMNALE (علف زعفران) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.