DROSERA (گیاه حشره خوار)

DROSERA (گیاه حشره خوار)

فهرست مطالب

منبع داروی هومیوپاتی DROSERA (گیاه حشره خوار) از دسته گیاهان است. گیاه حشره خوار گلدار است و در دسته حشره خواران قرار می گیرد. DROSERA گیاه عجيب و جالب توجهی است که روی زمینهای مرطوب و لجنزار میروید. این گیاه دارای برگهای استکانی شکل دایره واری شبیه قاشق است و دارای دستکهای ضخیمی از ساقه می باشد. برگهای آن، گوشتی و سبز – قرمزند، کناره ها و سطوح بالایی آنها با ردیف مزاحمی از کرکهای شاخک مانندی پوشیده شده است. نوک کرکهای آن چماق مانند هستند و حاوی قطرات مخفی از مایع چسبناک است. هر حشره (مگس) بیچاره ای که برای خوردن مواد به ظاهر غذایی به برگش نزدیک شود، به سرعت با کلاف شدن کرکهای حاشیه ای، به دام می افتد و به صرف تغذیه گیاه مذکور می رسد.

این دارو توسط دکتر هانمن معرفی شد، ولی توسط دکتر تایلر نیز مورد آزمایش قرار گرفت و او در کتاب Drug Pictures بطور مفصل مورد بررسی قرار داده است. او اثرات درمانی این داروی شگفت آور را در محدوده مشکلات تنفسی، به خصوص عفونت های سلی را در نوشته هایش اعلام نمود. کمی بعد تجربیات بالینی تأیید کردند که Drosera دارویی محدود به سیاه سرفه نبوده بلکه قادر به درمان عفونت های سلی، به خصوص سل استخوان و غدد نیز هست. برای عوارض تنفسی و سرفه به خصوص برای سیاه سرفه و سرفه های شدید پشت سر هم، سرفه های عمیق ، خشن و با صدای بلند و لارنژیت و خشونت شدید صدا همراه با حساسیت از این دارو استفاده می‌شود. همچنین Drosera داروی خوبی برای پوکی مهره ها است.

مشخصات دارویی :

نام اختصاری هومیوپاتی : DROS
نام لاتین: Sundew
نام ایرانی: گیاه حشره خوار
توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی DROSERA (گیاه حشره خوار) در بدن :

با اثر گذاشتن روی عصب واگ اعضای تنفسی را تحت تأثیر قرار می دهد. همچنین روی استخوان ها و غدد نیز اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با DROSERA (گیاه حشره خوار)مبتنی بر شواهد :

کم خونی ؛ تنگی نفس ؛  اسهال ؛ لاغری ؛ سرفه ؛ خلط ؛ لارنژیت ؛ سل ؛ سیاه سرفه ؛ پوکی استخوان ؛ درد سیاتیک ؛ نرمی استخوان ؛ زخم‌های روی زبان ؛ زگیل و غیره.

تشدید علایم :

بعد از نیمه شب ؛ آواز خواندن ؛ خندیدن ؛ با دراز کشیدن.

بهتر شدن کلی :

در هوای آزاد ؛ زمان قدم زدن و یا فعالیت به هر طريق.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی DROSERA (گیاه حشره خوار) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.