HEPAR SULPHUR (کلسیم سولفید)

HEPAR SULPHUR (کلسیم سولفید)

فهرست مطالب

HEPAR SULPHUR (کلسیم سولفید) دارویی است که جایگاه مهمی در هومیوپاتی دارد، حتی در موارد بسیار جزیی. Hepar sulph هانمن از مخلوط پوسته های پودرشده صدف و گلهای خالص گوگرد با نسبت مساوی تهیه و به مدت ۱۰ دقیقه در یک حرارت ثابت نگهداری می شود.

برای درمان سردردهایی که به علت در معرض سرما بودن و سرکوب بثورات در یک طرف سر و شقيقه راست رخ داده اند موثر است. این دارو برای درمان بوی بد دهان، خونریزی لثه ها، زخم لثه و دهان، احساس فشار یا تنگی در حلق تجویز می‌شود. از Hepar sulph در درمان معده یا طعم بد، تلخ، ترش و فلزی دهان که از معده ناشی می شود، استفاده می‌شود. Hepar sulph داروی بسیار مهمی برای مشکلات پوستی نظیر اگزما، خارش، تبخال، کهیر، جوش، آکنه و آبسه است.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : HEPAR SULPHUR
نام اختصاری هومیوپاتی : .Hepar sulph
نام لاتین: HEPAR SULPHUR
نام ایرانی: کلسیم سولفید

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی HEPAR SULPHUR (کلسیم سولفید)

در بدن :

.Hepar sulph اختصاصا روی لنفاتیکها و غدد لنفاوی پوست، اعضای تنفسی و پرده های مخاطی عمل می کند. البته اعصاب نيز تحت تأثیر این دارو قرار می گیرد. Hepar دارویی بسیار قوی است که روی روان و جسم هر دو اثر می گذارد. این دارو از تحریک کننده های درجه اول خلق و خوی اعصاب و بافت ها است. Hepar در تمام موارد عملکردش در بالاترین سطح عمل می کند.

بیماری‌های قابل درمان با HEPAR SULPHUR (کلسیم سولفید)

مبتنی بر شواهد :

آبسه، آسم و جوش، مشکلات پستان، برونشیت، سرفه، اسهال، مشکلات گوش، اگزما، آریزیپلاز، مشکلات چشم، ورم غدد، سردرد، خشونت صدا، یرقان، لارنژیت، لكوره، مشکلات کمر، مشکلات حلق و ریه، ماراسموس، اختلالهای قاعدگی، پنومونی، روماتیسم، مشکلات پوستی، عفونت، مشکلات ادراری، سوزش ادرار، سیاه سرفه و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

بسیار سرمایی

تشدید علایم :

در اثر هوای سرد، بدون پوشش بودن، خوردن و نوشیدن چیزهای سرد، کمترین کوران هوا، لمس قسمت های متأثر شده، استفاده نادرست از جیوه، خوابیدن روی طرف دردناک و در هوای پاک و تمیز.

بهتر شدن کلی :

با گرما ، پوشیده بودن و در هوای مرطوب.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی HEPAR SULPHUR (کلسیم سولفید) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.