HYPERICUM (علف چای یا گل راعی)

HYPERICUM (علف چای یا گل راعی)

فهرست مطالب

هایپریکوم HYPERICUM (علف چای یا گل راعی) در جنگلهای باز و سواحل پرچین دار می روید و در آن نواحی یافت می شود. این، گیاهی چندساله بوده و ساقهای کوتاه و خزنده دارد. گلهای آن در تابستان و پاییز می رویند. وقتی گلها، برگها و ساقه ها خرد می شوند، بوی تقریبا رزینی عجیبی از آنها متصاعد می شود. این بو در تنطور مادر هم ادامه می یابد. اگر گیاه زخمی شود، نوعی عصاره قرمز – قهوه ای شبیه خون از آن خارج می شود، این ماده ممکن است مصرف دارویی اصلی آن در قدیم بوده باشد.

Gerrard می نویسد که: این داروی تقریبأ دقیقی است برای زخمها و آنهایی که بهر صورتی در بدن عارض شده و نوعی سلاح درمانی برای آنها می باشد. و Culpeper حدود ۲۵۰ سال قبل می نویسد: آبجوی سنت جون، یک گیاه منحصر بفرد برای زخمهای سطحی و عمقی است و حتی برای آسیبها و کوفتگی هاست، باید آنرا در شراب جوشاند و نوشید و یا آنرا بصورت پماد یا لوسیون تهیه و برای جراحات خارجی استفاده نمود. این دارو توسط پزشک و دندانپزشک فرانسوی آقای آمبروواز پاره نیز بکار رفته است. این پزشک می گوید این یک گیاه مقدس برای زخمها و جراحات است.

Hypericum دارویی از سلسه گیاهان است. این گیاه به وفور در اروپا، آسیا و آفریقا رشد می کند و داروی مادر آن از تمام قسمتهای گیاه گلدار تهیه می شود. Hypericum دارویی عالی برای انواع جراحتهایی است که اعصاب صدمه دیده باشند. Hypericum می تواند زخم و له شدگی، بریدگی یا له شدگی نوک انگشتان بعد از جراحات ناشی از ضربه را محدود و ترمیم کند.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : HYPERICUM
نام اختصاری هومیوپاتی : HYPERICUM
نام لاتین: HYPERICUM
نام ایرانی: علف چای یا گل راعی

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی HYPERICUM (علف چای یا گل راعی)

در بدن :

دارو تاثیر مستقیمی روی نخاع، مغز و تمام سیستم عصبی می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با HYPERICUM (علف چای یا گل راعی)

مبتنی بر شواهد :

کوفتگی، شکستگی، میخچه، اسهال، سردرد، فلج، نورالژی، روماتیسم، سیاتیک، حساسیت نخاعی، سیاه سرفه و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

حالت خاصی ندارد.

تشدید علایم :

در هوای سرد مرطوب، اتاق دربسته.

بهتر شدن کلی :

با خم کردن سر بطرف عقب.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی HYPERICUM (علف چای یا گل راعی) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.