KALI BICHROMICUM (بی کرومات پتاسیم)

KALI BICHROMICUM (بی کرومات پتاسیم)

فهرست مطالب

KALI BICHROMICUM (بی کرومات پتاسیم) براحتی از قلمرو کانی‌ها قابل حصول است و بخاطر ویژگی‌های کاملن اختصاصی و متعلق به خودش جایگاه خاصی در متریامادیکای هومیوپاتی دارد. اثر دارو روی فعالیت و سوخت و ساز انسانها واکنشهای زیادی را نشان می دهد و موجب خصوصیات کلیدی می شود که ارزش بسیار زیادی برای شرح حال گیرنده دارند و آنرا به یکی از مهمترین داروهای متریامادیکای هومیوپاتی تبدیل می کنند.

در درمان سردرد یا سیاهی رفتن چشم قبل از سردرد همراه با درد جابجا شونده و دردی که ناگهانی می آید و ناگهانی هم می رود، از این دارو استفاده می‌شود. بی کرومات پتاسیم داروی مناسبی برای دیفتری و ورم لوزه است. همچنین در درمان روماتیسم با احساس شکستگی توأم با ورم و سفتی مفاصل از بی کرومات پتاسیم استفاده می‌شود.

ویژگیهای ساختاری:

افرادی چاق با موهای روشن و دچار مشکلات کاتارال. کودکان چاق و گردن کوتاه.

نکات کلیدی:

دردهایش در یک نقطه متمرکز است ( زیر انگشت جا می‌شود ). سینوزیت حاد یا مزمن دارد. ترشحات چرکی زرد کشدار و زیاد بینی یا پشت حلق. مشکلات معدی‌اش متناوب با آسم یا روماتیسم است، سرفه با خلط سبز رشته‌ای و بزاق چسبناک در برونشیت یا آسم، درد مفاصل با مشکلات تنفسی یا مشکلات معده‌ای – روده‌ای، متناوب است. دردهایش چرخشی است و در بدن حرکت می‌کند.

شخصیت Kali b. :

شخصیت (Kali)ها، عمدتن شبیه به همدیگر است؛ عوارض آنها سمت راست، خانواده دوست، منظم و متعهد، در کار خود خشک‌اند، و اینکه اهل بلند پروازی نیستند. این بیماران معمولن با مشکلات سینوزیتی و ترشحات زیاد به سراغ شما می‌آیند. بداخلاق، افرادی بسته، زود به هیجان می‌آیند، در کار خود با وجدان، قانع و از همه چیز لذت می‌برند. افرادی مکعبی‌اند ( یعنی فقط باهم شکل و هم نوع خود ارتباط می‌زنند ). اهل خلاف نیستند. بندرت ممکن است روحانی یا عرفانی شوند چون به زندگی عادی خود قانع هستند. دوستان زیادی خارج از خانه ندارند ( چون بیشتر وقت آنها صرف خانواده می‌شود ). در سطح احساسی افسرده‌اند اما چون بروز نمی‌دهند، ممکن است بداخلاق به نظر بیایند. خیلی اجتماعی نیستند. از دردهایی که دارند شکایتی نمی‌کنند. در توضیحات خود همه چیز را مو به مو شرح می‌دهند. کم خون و کم توان هستند. دردهایشان چرخشی و در یک نقطه متمرکز است. تمام ترشحات آنها چسبناک و رشته‌ای، و به رنگ زرد و سبز است.

همچنین:

* در سینوزیت داروی hepar. سطحی و Kali b. عمقی عمل می‌کند.
* بعد از Kali b.، در ترشحات حاد یا مزمن، Calc.c. مکمل خوبی است.

KALI BICHROMICUM

This remedy is recognized by most physicians by the copious ropy mucous discharges from all mucous membranes, but it is also a most important remedy in rheumatic affections of the joints with swelling, heat and redness, whenever these conditions wander around from joint to joint. The bones all over the body feel bruised, and caries is reckoned among its symptoms. A marked feature of this remedy is the alternation between catarrhal symptoms and rheumatic pains. Exudations from mucous membranes, somewhat like croup, are found in the larynx, trachea and in the rectum. It is not surprising, therefore, that it has proved a very effective remedy in diphtheria.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : KALI BICHROMICUM
نام اختصاری هومیوپاتی : .Kali bich
نام لاتین: KALIUM BICHROMICUM
نام ایرانی: بی کرومات پتاسیم
توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی KALI BICHROMICUM (بی کرومات پتاسیم) در بدن :

دارو عمدتن روی پرده های مخاطی، پوست، بافت های لیفی و پریوست عمل می کند.

بیماری‌های قابل درمان با KALI BICHROMICUM (بی کرومات پتاسیم) مبتنی بر شواهد :

اختلالهای شکمی و معده، کم خونی، آسم، برونشیت ، مشکلات استخوانی، نزله، سرفه، یبوست، دیفتری، سوءهاضمه، مشکلات چشم، تب، نقرس، سردرد، مشکلات ریه، نورالژی، مشکلات بینی، درد، زخم معده، روماتیسم، مشکلات پوستی مشکلات حلق، استفراغ، زگیل، سیاه سرفه.

ارتباط با سرما و گرما:

آدمی سرمایی است و دوست دارد خودش را کاملن بپوشاند.

تشدید علایم :

تشدید بر اثر تماس با هوای سرد، بادهای سرد، حتی هوای باز وجود دارد و در آب و هوای مرطوب و زمان آب شدن برف بدتر می شود. همچنین بر اثر لمس و تماس، زمان خم شدن به جلو، هنگام کم لباس بودن بیماری تشدید می‌شود. تشدید زمانی در ۲ تا ۵ بامداد است و معمولن بعد از بیدار شدن از خواب اتفاق می افتد. تابستان و پاییز نیز فصول تشدیداند.

بهتر شدن کلی :

گرما، مخصوصا گرم شدن در بستر، حرکت و فشار شدید، باعث بهبودی میشود.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی KALI BICHROMICUM (بی کرومات پتاسیم) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.