MEZEREUM (مازریون کوهی)

MEZEREUM (مازریون کوهی)

فهرست مطالب

MEZEREUM (مازریون کوهی) بوته ای است که بصورت وحشی در جنگلهای کشورهای جنوبی یافت می شود. برگهای آن، صاف و نیزه ای شکل اند و قبل از رویش گلها، ظاهر نمی شوند که رنگشان ارغوانی بوده و در فوریه و مارس ظاهر می شوند. دارای بوی نامطبوعی است، طعم آن در ابتدا شیرین بوده، ولی بزودی سوزاننده شده و دهان و گلو را به شدت می سوزاند. آنها در ماه ژوئیه، نزدیک تنه ظاهر می شوند. تمامی گیاه بصورت خطرناکی تحریک کننده است.

این دارو توسط دکتر Staff در متریامدیکا معرفی گردید، ولی بطور وسیع و گسترده توسط هانمن اثبات شده بود. بقول دکتر تایار «این دارو بعنوان یکی از میراث پزشکی پر ارزش هانمن در نظر گرفته می شود» دکتر هيوز می گوید: مازریون یکی از مواد گیاهی است که می توان از آن بجای جیوه در درمان سیفیلیس استفاده کرد. این موضوع پس از اثبات دارو تأیید شد. از اینرو این دارو جیوه گیاهی Vegetable Mercury نیز نامیده می شود.

 

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : MEZEREUM
نام اختصاری هومیوپاتی : MEZEREUM
نام لاتین: MEZEREUM
نام ایرانی: مازریون کوهی

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی MEZEREUM (مازریون کوهی) در بدن :

دارو روی پوست، استخوانها، دندانها، و اعصاب و روان اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با MEZEREUM (مازریون کوهی) مبتنی بر شواهد :

مشکلات استخوانی، مشکلات گوش، بزرگ شدگی غدد، گونوره، تب خال، زرد زخم، تحریک پذیری، لكوره، نورالژی، روماتیسم، سیفیلیس، مشکلات دندان، مشکلات زبان، مشکلات پوست، زخم، اثرات بد واکسیناسیون و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

سرمایی.

تشدید علایم :

با هوای سرد، بر اثر رطوبت،با تغییر آب و هوا، از غذای گرم، در اتمسفر داغ و خفه، با گرم شدن در بستر و نیز بر اثر لمس، در خلال پریود و در سر شب و شب وجود دارد.

بهتر شدن کلی :

در هوای آزاد.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی MEZEREUM (مازریون کوهی) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.