NATRUM MURIATICUM (نمک طعام)

NATRUM MURIATICUM (نمک طعام)

فهرست مطالب

منشأ NATRUM MURIATICUM (نمک طعام)، سدیم کلراید است که همان نمک طعام می باشد. شایسته است گفته شود که دو تا از عناصر فعال آن یعنی سدیم و کلر به تنهایی تقریبا مضر نیستند و تقریبا فاقد خاصیت (دارویی) می باشند، و وقتی که اتمهایشان با هم ترکیب می شوند، ملکول نمک طعام را می سازند.

سدیم کلراید، یک الکترولیت بی اثر است. در بدن این ماده کمترین مختل کننده کلوئیدهای سلولی است. بهرحال، در تماس با آب، اتمهای آن حامل شارژهای الکتریکی بیشتری می باشند و انرژی فعال آنها نسبت مستقیمی با میزان انحلال و تجزیه شان دارد.

Natrum mur یکی از مهمترین داروهای ساختاری با عملکردی عمیق است و بخاطر توان زیادش در ردیف های اول قرار دارد. این دارو از نمک طعام معمولی تهیه می شود که جزیی از غذای روزانه است و تا قبل از این چنین فرض می شد که هیچ خاصیت درمانی ندارد. ولی وقتی به شکل تواندار شده درآید اثرات شگفت آوری روی انسان خواهد داشت.

این دارو برای درمان سردرد به علت در معرض آفتاب بودن، خستگی چشم، خوردن زیاد نمک و از دست رفتن مایعات حیاتی مناسب است. سردرد با دردی در طرف چپ با احساسی مانند اینکه هزار چکش کوچک روی مغزش می کوبند که معمولا در دختران محصلی دیده می شود که لاغر و کم خون هستند، با Natrum mur درمان می‌شود.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : NATRUM MURIATICUM
نام اختصاری هومیوپاتی : .Natrum mur
نام لاتین: NATRUM MURIATICUM
نام ایرانی: نمک طعام

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی NATRUM MURIATICUM (نمک طعام) در بدن :

دارو روی پوست، لوله گوارش، سیستم خونی و لنفی، روان، کبد، طحال، اعضای تناسلی و … اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با NATRUM MURIATICUM (نمک طعام) مبتنی بر شواهد :

کم خونی، یبوست، سرفه، ضعف، سوءهاضمه، مشکلات چشم، مشکلات غدد، سردرد، مشکلات قلب، تب نوبه، لكوره، ماراسموس، اختلالهای قاعدگی، مشکلات تنفسی، نرمی استخوان، نازایی، مشکلات پوست، عوارض زبان، مشکلات ادراری، سرگیجه، زگیل، سیاه سرفه و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

بیمارانی گرمایی که استعداد زیادی در سرما خوردن دارند.

تشدید علایم :

از طلوع تا غروب آفتاب، بخصوص از ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح، در کنار دریا، با هوای دریایی، گرمای آفتاب، فعالیت ذهنی، دراز کشیدن و دلداری داده شدن.

بهتر شدن کلی :

در هوای آزاد، حمام آب سرد، نامنظم غذا خوردن و دراز کشیدن به پهلوی راست.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی NATRUM MURIATICUM (نمک طعام) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.