داروی هومیوپاتی Ranunculus bulbosus (آلاله)

داروی هومیوپاتی Ranunculus bulbosus (آلاله)

فهرست مطالب

Ranunculus bulbosus (آلاله) متعلق به رده آلاله‌گان است. این داروی هومیوپاتی توسط Franz اثبات و به متریامدیکا اضافه شد. داروی مادر از تمام گیاه آلاله تهیه می گردد. عصاره گیاه برای پوست محرک و حساس کننده است و از آن برای بسیاری از بثورات پوستی استفاده می کنند. این گیاه بسیار سمی است.

ناحیه سینه محل اصلی عملکرد این داروی هومیوپاتی است، چه در مورد عضلات بین دنده ای در شکل روماتیسم، نورالژی و یا میالژی یا در ریه ها بصورت پنومونی، که به هرحال Ranunculus bulbosus داروی بسیار مفیدی خواهد بود.

Ranunculus bulbosus داروی خوبی برای گرفتگی عضلانی افراد عصبی و کسانی است که زیاد می‌نویسند.

مشخصات داروییRanunculus bulbosus :

نام داروی هومیوپاتی : Ranunculus bulbosus
نام اختصاری هومیوپاتی : .Ranunculus bulb
نام لاتین: Ranunculus bulbosus
نام ایرانی: آلاله

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

سیمای ظاهری بیمار:

قرمزی گونه های وی چشمگیر است و تمایل به سفتی و بیحرکتی دارد. به این علت که هر حرکتی باعث افزایش درد بیمار می شود. وضعیت بد روانی وی ممکن است به الکلیسم مربوط باشد و هذیان مری واقعی ممکن است عارض شود و درصورت وجود این حالات، Ranunculus bulbosus تأثیری فوق العاده خوبی روی الکلیسم دارد.

شخصیت دارویی :

افسردگی شدید، ترس از ارواح. درد فشاری و سوراخ کننده در کره چشم. کاهش دید در روز، انگار جلوی چشمهایش ابر است. دردهای تیرکشنده و تیز و نورالژیک در جدار قفسه سینه. روماتیسم بین دنده‌ای، درد غیر قابل تحمل قفسه سینه. پلورزی یا پنومونی در اثر هوای سرد ناگهانی. حساسیت بسیار شدید به هوای سرد یا تغییر آب و هوا، به ویژه آب و هوای مرطوب و توفانی. حساسیت شدید به لمس از نکات کلیدی اوست. میخچه در کف پا که هنگام لمس بسیار حساس و دردناک است. زونا به همراه نورالژی بین دنده‌ای شروع و ادامه پیدا می‌کند، وزیکولها ظاهری کبود و به همراه سوزش زیاد هستند.

خلق و خو: عجولانه، تمایل به جر و بحث (جدل) در صبح، ممکن است به افسردگی و تمایل به مرگ منجر شود.

همچنین :

* از مؤثرترین داروها برای اثرهای بد الکل، هذیان و سرفه‌های اسپاسمودیک است.
* بیشترین اثر دارو بر ناحیه سینه (عضلات، مفاصل و دنده‌ها است).
* داروی خوبی برای گرفتگی عضلات افراد عصبی و افرادی که زیاد می‌نویسند.

 

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی Ranunculus bulbosus (آلاله) در بدن :

با عمل کردن روی پوشش وریدی، باعث شل و باز شدن جدار وریدی و نتایج مربوطه و حتی ضایعات ساختاری می‌شود و در نتیجه موجب خونریزی وریدی خود به خودی از هر قسمتی می گردد.

بیماری‌های قابل درمان با Ranunculus bulbosus (آلاله) مبتنی بر شواهد :

مشکلات استخوانی، کوفتگی، سوختگی، سرطان، تب روده، مشکلات چشم، زخم معده، استفراغ خونی، خون ادراری، خونریزی، هموروئید، زخم، لكوره، اختلال های قاعدگی، خون دماغ، روماتیسم، اسکوربوت، ورم بیضه، تهدید سقط جنين، وریدهای واریسی.

تشدید علائم :

درهوای آزاد، با حرکت (کمترین حرکت)، تماس، تغییرات جوی، در آب و هوای طوفانی وهنگام غروب. هوای سرد موجب انواع ناراحتی‌ها می گردد. بیماری هنگام دم و دراز کشیدن روی طرف متأثر شده تشدید می‌یابد.

ارتباط با سرما و گرما :

حساسیت زیادی به سرمای هوای سرد، هوای خارج از خانه و یا در کوران بودن را دارد.

بهتر شدن کلی :

درد با نشستن و خم شدن بطرف جلو و کمی مایل شدن بطرف چپ بهبود می‌یابد.

داروی هومیوپاتی Ranunculus bulbosus (آلاله)

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی Ranunculus bulbosus (آلاله) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.