SANGUINARIA CANADENSIS (عرق الدم)

SANGUINARIA CANADENSIS (عرق الدم)

فهرست مطالب

گیاه SANGUINARIA CANADENSIS (عرق الدم) در جنگلهای برگریزان آمریکای شمالی می روید. در اوایل بهار زمانی که نور خورشید می تواند هنوز به خاک از طریق شاخه های برگه مانند لخت برسد، یک برگ تنها از تنه ریشه ای زیر خاک سر بر می آورد. این برگ در ابتدا کلیه شکل بوده و بعد به شکل برگ خرما درمی آید و غنچه گل را در بر می گیرد. این برگ در سطح بالاییش، زرد و رگبرگهای بنفشی دارد و یک رنگ آبی، تمامی زیرش را می پوشاند.

عرق الدم (خون سیاوشان) یکی از قدیمی ترین داروهای سنتی است. در فصل زمستان، همسران کشاورزان همیشه مقداری از عرق الدم را در خانه نگهداری می کنند. در روزهای سرد زمستان وقتی که آبریزش شروع می شود، همراه با سرماخوردگی سر، سینه، و حلق، آنها با مقداری از عرق الدم چای درست کرده و دارویی تهیه می کنند که با تمام عوارض ناشی از سرماخوردگی مبارزه می کند. این دارو حتی در شکل خام نیز می تواند عوراض سرماخوردگی را برطرف کند. در قدیم، این گیاه بعنوان اکسپکتورانت و یک ماده قی آور و اسهال آور بکار میرفت، پودر آن عطسه آور بوده و محرک بینی است.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : SANGUINARIA CANADENSIS
نام اختصاری هومیوپاتی : SANGUINARIA
نام لاتین: SANGUINARIA CANADENSIS
نام ایرانی: عرق الدم

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی SANGUINARIA CANADENSIS (عرق الدم)

در بدن :

Sanguinaria اساسأ روی پرده های مخاطی و بخصوص روی مجاری تنفسی اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با SANGUINARIA CANADENSIS (عرق الدم)

مبتنی بر شواهد :

الكليسم، آسم، مشکلات پستان، برونشیت، سرطان، كاتار، مشکلات سینه، سرماخوردگی، سوءهاضمه، سردرد، آنفلوانزا، اختلالهای قاعدگی، پنومونی، روماتیسم، استفراغ، سیاه سرفه و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

حالت خاصی ندارد.

تشدید علایم :

عوامل تشدید عبارتند از سرما، آب و هوای مرطوب و سرد، هر تغییری در آب و هوا، کمترین کوران، لمس، تكان، حرکت، کار و فعالیت، دراز کشیدن به پهلوی راست، خوردن شیرینی جات، بلع، یائسگی و شب.

بهتر شدن کلی :

سردرد با خوابیدن و سرفه با آروغ زدن بهتر می شوند.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی SANGUINARIA CANADENSIS (عرق الدم) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.