STRAMONIUM (تاتوره خاردار)

STRAMONIUM (تاتوره خاردار)

فهرست مطالب

STRAMONIUM (تاتوره خاردار) دانه ای است که بوی تندی دارد و بوته به ظاهر خشنی است که در اکثر نقاط دنیا یافت می شود، گرچه این گیاه در اقلیمهای گرم رشد و نمو دارد، ولی در شمال سوئد هم یافت میشود. این گیاه به فراوانی در محوطه انبار روستایی، اطراف کارگاه های نجاری، تپه های کود حیوانی، کنار رودخانه ها، مناطق عمومی و در خاکهای آلوده ای که پر از زباله های مساکن انسانی است رشد می کند. برگهای شمشیری سیاه آن شبیه ابر سیاه شیطانی است که شبانه قربانی خود را به چنگ می آورند. بوی پرقدرت خواب آور آن ایجاد منگی و محو کنترل عقلانی روان و بی حسی عضلات می نماید.

Stramonium آخرین داروی سه گانه هذیان و داروی فوق العاده ای است که از سلسله گیاهان بدست می آید. تاتوره خاردار بسیار سمی است و ابتدا روی مغز و سپس روی اعضای دیگر اثر می گذارد. هوش سرشار هانمن روی این جنبه از موضوع تمرکز داشت و این خاصیت سمی نابودکننده را به داروی مفید منحصر بفردی جهت درمان آشفتگی های روحی تبدیل نمود و این دارویی است که فایده زیادی برای نژاد بشر و نسلهای آینده دارد.

استرامونیوم داروی مهمی برای رعب و وحشت در شب است. کودک نیازمند به استرامونیوم ترکیبی از ترس و رفتار خشونت آمیز را تجربه می کند. اغلب اوقات وحشت شبانه پس از یک تجربه ترسناک مانند گاز گرفتن سگ یا تصادف اتومبیل یا بیماری عصبی مانند مننژیت یا انسفالیت شروع می شود. کودک ترسهای زیادی دارد ، از جمله ترس از حیوانات به طور کلی ، سگ ، آب ، آینه ، بیماری ها و ارواح. کابوس و وحشت شبانه ایجاد می شود. بعدن ممکن است خشم و رفتار خشونت آمیز رخ دهد. بیمار ممکن است تیک ، کوریا ، لکنت یا تشنج آنی داشته باشد (بیمار مبتلا به تشنج علاوه بر درمان هومیوپاتی به مراقبت های معمول نیز احتیاج دارد). در هنگام وحشت شب کودک فریاد می زند ، مردمک چشم را گشاد کرده و وحشت زده به نظر می رسد. کودک ممکن است در مطب رفتارهای آزار دهنده ای از خود نشان ندهد. درمان زود هنگام با استرامونیوم می تواند از مزمن شدن وضعیت این کودک جلوگیری کند.

اسامی دیگر :
علف هرز جیمسون، دام شیطان، سیب خاردار، گل ماه، شیپور شیطان.

Stramonium (Stram.)

General Information

Stramonium is a remedy needed equally by children and adults for neurological injury or symptoms arising from fright and suppressed anger. (Causes of neurological injuries that respond to Stramonium include fever, poison, alcohol, infection, trauma, and vaccines.) The person may suspect or be fearful of violence and so will initiate or react violently, themselves. They are also frightened by darkness. Recurring spasmodic complaints such as chorea, twitches, jerks, and even convulsions fall within its symptom profile. Stramonium’s complaints and fears are worsened by darkness, running or glistening water, when alone, and by suppression of discharges or secretions (menses, perspiration, diarrhoea, etc). The person may stammer violently, dislike water, crave sweets, or have an intense thirst for sour drinks. Painful complaints (falls, injuries, etc) are often experienced as painless. Light and company improves symptoms.

Common Names: Jimson weed; devil’s snare; thornapple; moon flower; devil’s trumpet.

 Mental-Emotional Symptoms

 • Fear at night and in the dark, especially in children. Wake with terror or with night terrors.
 • Fear of animals, especially those that could attack.
 • Fear of death, especially a violent death.
 • Fear of running water, reflective surfaces, and narrow enclosed places.
 • Sudden, destructive, wild, and threatening behaviour. Rage and violence.
 • Mental conditions include: mania; psychoses; increased strength; talking in a foreign language – with dilated pupils and red face.

Head and Face

 • Red during symptoms, sometimes quickly changing to pale.
 • Pulsating headache.
 • Spasmodic Jerking of the head.

Eye

 • Twitching and blinking.
 • Strabismus (eye turned in or out).
 • Extreme sensitivity to light.

Cough

 • Deep, loud, barking cough.

Limbs

 • Convulsions, spasms, chorea, jerks, twitches.
 • Spasmodic effects from fright.

Sleep

 • Night terrors and nightmares.

Fever

 • Febrile convulsions.
 • Violent delirium.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : STRAMONIUM
نام اختصاری هومیوپاتی : .Stram
نام لاتین: STRAMONIUM
نام ایرانی: تاتوره قرمز
توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی STRAMONIUM (تاتوره خاردار) در بدن :

تمرکز اصلی Stramonium روی سیستم عصبی، مغز، روان، يبوست، و پرده های مخاطی است.

بیماری‌های قابل درمان با STRAMONIUM (تاتوره خاردار) مبتنی بر شواهد :

سکته، پرش عضلات، هذیان، خلسه، صرع، مشکلات چشم، سردرد، هیستری، مانیا، مننژیت، لکنت زبان، قفل شدن دهان، استفراغ.

ارتباط با سرما و گرما:

بطور کلی خیلی زود تحت تأثیر سرما قرار می گیرند.

تشدید علایم :

بیماری در تاریکی، هنگام تنهایی، با دیدن اشیاء روشن یا درخشان، بعد از خواب، وقتی برای بلع تلاش می کند و هنگام بعد از ظهر تشدید می‌شود.

بهتر شدن کلی :

بیمار در اثر نور درخشان، با همراهی شدن و با گرما بهبود می‌یابد.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی STRAMONIUM (تاتوره خاردار) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.