SULPHUR (گل گوگرد)

SULPHUR (گل گوگرد)

فهرست مطالب

SULPHUR (گل گوگرد) یکی از مهمترین داروهای پلی کرست است. این دارو سلطان داروهای آنتی سوریک است و از نظر خصوصیات هومیوپاتی محدوده گسترده ای دارد. هانمن می گوید Sulphur شهرت خود بعنوان داروی ضد خارش را شاید از وقتی که پزشکی حالت رسمی پیدا کرد، یعنی از ۲۰۰۰ سال قبل، بدست آورده است. گوگرد یک عنصر زرد غیر فلزی و ماده ای شکننده است. گوگرد به وفور در سیسیل ایتالیا وجود دارد. در دنیای مواد معدنی در همه جا با Sulphur برخورد می کنیم. این عنصر یکی از اجزای اصلی و مهم آلبومینوئیدها را تشکیل می دهد که موادی هستند که در تمام گیاهان و جانوران وجود دارند. برای تهیه Sulphur در استفاده هومیوپتی از دو روش استفاده می شود، یکی اینکه گلهای گوگرد را شستشو می دهیم و تمیز می کنیم و با الكل به صورت داروی مادر مخلوط می کنیم، و دیگر اینکه گلهای گوگرد را با قند شیر مخلوط می کنیم و روند رقیق سازی را انجام می دهیم.

Sulphur برای انواع بثورات پوستی، وزیکولار، چرکی و غیره کاربرد دارد، بخصوص برای عوارض پوستی که با صابونها و مواد شستشو دهنده طبی درمان و توسط پماد و داروهای موضعی سرکوب شده باشند. Sulphur  اختصاصا متناسب با کودکانی اسکروفولوسی، لاغر و با شکم بزرگ است. از این دارو در درمان بواسیر بسیار دردناک که ممکن است با یا بدون خونریزی باشد، استفاده می‌شود.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : SULPHUR
نام اختصاری هومیوپاتی : SULPHUR
نام لاتین: SULPHUR
نام ایرانی: گل گوگرد

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی SULPHUR (گل گوگرد) در بدن :

عملکرد دارو از درون به بیرون است. دارو تمرکز زیادی روی پوست دارد. هیچ دارویی به اندازه Sulphur بطور عام، مثبت و پایدار روی پوست عمل نمی کند. دارو بطور مؤثری روی سیستم عصبی و نیز روی سیستم مویرگی و ریوی عمل می کند و از این طریق می تواند روی تمام فضای رشد تأثیر عمیق بگذارد. پرده های مخاطی نیز تأثیر زیادی از این دارو می گیرند.

بیماری‌های قابل درمان با SULPHUR (گل گوگرد) مبتنی بر شواهد :

آکنه، کم خونی، آسم، صفراوی بودن، جوش، مشکلات مغزی، کاتار، سرفه، اسهال، اسهال خونی، مشکلات چشم، اگزما، لاغری، شب ادراری، صرع، بالا آوردن، بثورات پوستی، سوزش کف پا، نقرس، هموروئید، سردرد، مشکلات کبد، اختلالهای قاعدگی، نورالژی، پلورزی، اختلالالهای بارداری، روماتیسم، مشکلات پوستی، مشکلات حلق و ریه، سرگیجه، انگلهای کرم و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

حالت خاصی ندارد.

تشدید علایم :

با ایستادن، هنگام استراحت، با گرمای رختخواب، شستشو، حمام و در اثر محرکهای الکلی و تغییرات آب و هوا.

بهتر شدن کلی :

در آب و هوای گرم و خشک و دراز کشیدن به پهلوی راست.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی SULPHUR (گل گوگرد) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.