کولیک شیرخواران و درمان بوسیله طب هومیوپاتی

کولیک شیرخواران و درمان بوسیله طب هومیوپاتی

فهرست مطالب

پزشکان هومیوپات فراوانی در سراسر جهان از هومیوپاتی برای درمان مشکلات شیرخواران استفاده می کنند و موارد فراوانی نیز در کتابهای پزشکی هومیوپاتی از درمانهای موفقیت آمیز شیرخواران ذکر شده است اما پیش از هر گفتگویی خالی از لطف نخواهد بود اگر  عرض کنم : فرزند خودم نیز که دچار ” کولیک شیرخواران ” بود و از دل درد ها و گریه ها و بیقراری های شبانه رنج میبرد با داروهای هومیوپاتی به شکل مطلوبی درمان گردید. باورم این است ” آنچه که  ابتدا برای فرزند خودم مورد استفاده قرار داده ام و نتیجه خوبی دریافت کرده ام را میتوانم با اطمینان خاطری غیرقابل وصف، با شما در میان گذارم و به شما والدین گرامی که در جستجوی راهی برای درمان این مشکل هستید پیشنهاد نمایم  “.

تولد برای یک نوزاد، مانند یک سفر بسیار بزرگ و پر از چالش و شگفتی و ناشناخته هاست. او پیش از تولد در یک محیط امن و بی دغدغه قرار دارد.اما با شروع فرآیند زایمان ، تغییراتی در محیط پیرامونش و جسم خودش ایجاد میشود تا آماده این سفر شود.این سفر چه به صورت زایمان طبیعی انجام شود وچه به صورت سزارین به هرحال برای جنین یک تغییر مهم محسوب میشود و در مرحله زایمان ممکن است دچار مشکلات ریز و درشتی شود.

او تا زمانی که در رحم مادر قرار دارد هم میتواند درگیر برخی مشکلات و بیماری ها باشد اما خود فرآیند تولد و تغییر شرایط زندگی و رها کردن محیط امن و سراسر آسایشی که درآن قرار داشت می تواند جسم و روح او را از تعادل خارج نموده و در دوران شیرخوارگی برای خودش و مادرش ناخوشی هایی ایجاد شود…

چه بسیار مادرانی که مجبور هستند شب تا صبح بیدار بوده و فرزند خود را در آغوش گیرند و تکان بدهند تا اندکی گریه ها و بیقراری های شیرخوار آرام شود  و یا نیمه شب تا صبح برای آرام کردن دل درد های فرزند دلبندشان به رانندگی و ماشین سواری  در خیابانها می پردازند و تمام روز را خسته و خواب آلود سر میکنند و هنگامی که هوا رو به تاریکی میرود دوباره ماجرای شب قبل شروع میشود…

کولیک شیرخواران”

این روزها” کولیک شیرخواران ” آنقدر شایع شده است که احتمالا اگر کودکی دچار این موضوع نباشد باعث تعجب اطرافیان میشود.

یکی از نقاط قوت و توانمندی های پزشکی هومیوپاتی  درمان مشکلات شایع و البته سخت و دردسر ساز شیرخواران است.

یکی از این مشکلات که به طرز مطلوبی به داروهای هومیوپاتی پاسخ مثبت میدهد”  کولیکهای شیرخواران ” است.

از دیدگاه پزشکی هومیوپاتی عمده مشکلات شیرخواران با متابولیسم عنصر کلسیم در ارتباط است و این عنصر نقش بسیار مهمی در دوران شیرخواری دارد.کلسیم باعث استحکام اسکلت  و رشد جسمی شیرخوار و همچنین در ارتباط و پیوستگی با چند عنصر مهم دیگر بدن ، یعنی سدیم ،پتاسیم ،فسفر و منیزیوم می باشد.

به علت تغییراتی که طی فرآیند تولد ایجاد میشود حدود 50 تا 60 درصد شیرخواران دچار مشکلاتی می شوند که با یون کلسیم در ارتباط است که شامل کمبود کلسیم و یا افزایش میزان آن و یا اختلال متابولیسم کلسیم و تعادل عملکرد آن و تعامل آن با دیگر عناصر مهم بدن است.

یعنی اینکه در بسیاری از موارد میزان کلسیم خون نرمال است اما کلسیم خون عملکرد درست و موثری ندارد و با بقیه عناصر در تعادل نیست.

(در پزشکی هومیوپاتی نشانه های این مشکل به صورت دقیق شرح داده شده است که یکی از آنها بروز ” کولیکهای دوران شیرخواری” است.)

برای درمان مشکلات ناشی از اختلال عنصر کلسیم ، در طب هومیوپاتی از دارویی به نام ” کالکاریا کربونیکا” یا کربنات کلسیم استفاده می شود. البته این دارو به طور مستقیم از کربنات کلسیم شیمیایی تهیه نم یشود بلکه از کربنات کلسیم پوسته داخلی صدف آماده میشود و طبق روش داروسازی هومیوپاتی در توالی های مشخصی رقیق میگردد و بعد به شکل قرص یا قطره درمی آید.

این دارو میتواند در درمان بسیاری از مشکلات دوران شیرخواری از جمله ” کولیک دوران شیرخواری” ، ریفلاکس معده – که منجر به برگرداندن شیر و خروج شیر هضم نشده از دهان شیر خوار میشود – و موارد دیگرمرتبط با عنصر کلسیم( مانند اختلالات رشد و عدم وزن گرفتن شیرخوار و یا دیر راه افتادن و دیر گردن گرفتن و عدم تحمل شیر، شب ادراری و …) موثر و درمان کننده باشد .

همچنین داروی ” فسفات کلسیم”  نیز که شامل دو عنصر مهم یعنی کلسیم و فسفر هست نیز در درمان کولیک و مشکلات دوران شیرخواری دارای اهمیت است.

عصاره گیاه بابونه نیز در صورتی که به روش داروسازی هومیوپاتی مورد بهره برداری قرار گیرد نیز از داروهای مهم و موثر برای درمان کولیک شیرخواران می باشد.

همچنین اختلال عنصر منیزیوم ، خصوصا” همراه با اختلال فسفر نیز در ایجاد درد و اسپاسم عضلات  دیواره روده نقش مهمی دارد که در درمان کولیک شیرخواران از داروی هومیوپاتی که از فسفات منیزیوم تهیه شده و باعث برطرف شدن این اختلال میشود نیز استفاده می گردد.

به طور خلاصه ، هدف این نوشتار آشنایی مختصر شما پدر و مادر عزیز با کولیک دوران شیرخواری و درمان آن بوسیله پزشکی هومیوپاتی میباشد ، و خرسندیم به شما نوید دهیم که بسیاری از شیرخوارانی که دچار چنین مشکلاتی بوده اند به شکل مطلوبی با طب هومیوپاتی درمان شده اند و از شما نیز دعوت مینماییم در صورتی که با این موضوع مواجه هستید از هومیوپاتی بهره ببرید و سلامتی و آرامش را به فرزند دلبندتان و فضای خانواده هدیه کنید.

(لطفا” توجه داشته باشید که درمان مشکلات در طب هومیوپاتی بوسیله مصرف داروهای این روش درمانی که پزشک برای مراجعه کنندگان تجویز می کند ، اتفاق می افتد و طب هومیوپاتی کاملا” با  هیپنوتیزم و یا روان درمانی و روان کاوی ، انرژی درمانی و طب سنتی ، فرآدرمانی و طب گیاهی و … تفاوت عمیق دارد و نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند.)