APIS MELLIFICA (سم زنبور عسل)

APIS MELLIFICA (زنبور عسل)

فهرست مطالب

APIS MELLIFICA (زنبور عسل) داروی آنتی سوریک بسیار خوبی است که از سم زنبور عسل تهیه می شود. نیش زنبور موجب سوزش، درد نیش زننده، زخم، قرمزی، تورم و حساسیت ناحیه نیش خورده می گردد. تمامی این حشره در تهيه تنطور مادر بکار می رود. جالب است که در ارتباط با مصونیت سازی پیشگیرانه از نیش زنبور، توصیه می شود که تمامی عصاره حشره بجای استفاده از کیسه سم آن بکار رود، چون آنتی ژن عامل واکنش در تمام بدن این حشره وجود دارد. زنبور عسل، مخلوق بسیار حساسی است، چون خصوصیت دقیق جهت یابی آن در دور شدن از کندو و برگشت به آن در جستجوی این شهد (عسل)، مثال زدنی است. این حشره به شدت واکنش پذیر است.

زنبور، موجود بیقراری است، زیرا از مکانی به مکان دیگر پرواز می کند، خیلی وقتش را با یک گل تلف نمی کند. بیمار تحریک پذیر و بی قرار می شود و گریه می کند تا درد کمی ساکت شود. Apis داروی بسیار خوبی برای مننژیت است. بعلاوه، این ماده باعث بهبودی گردش خون و کمک به جذب مایعات می شود.

مصارف کلیدی:

در گزیدگی زنبور. ورم اطراف چشمها. اِدِم آنژیو نوروتیک (فلج رگ) در حملات آلرژیک. التهاب گلومری کلیه (غیرچرکی). کهیر به همراه سوزش. اِدِم عمومی یا موضعی. داروی خوبی برای مننژیت و هیدروسفال، سرطان زبان، دیسمنوره با درد شدید تخمدان است. اریزیپلاز (باد سرخ) همراه درد نیش زننده و سوزاننده. در متاستاز سرطان وقتی درد و سوزش و قرمزی شدید وجود داشته باشد. در تب نوبه و تب تخفیف یابنده.

سیمای ظاهری بیمار:

بیمار تورم و برجستگی کیسه مانند زیر پلکهای تحتانی، با صورت رنگ پریده، مومی و متورم دارد. صورتش قرمز، گلگون یا ته رنگ آبی مایل به خاکستری دارد. لکه های نامنظم برجسته ای در پوست وی در صورتش نمایان است، کهیرهایی که می آیند و می روند. بیقراری وی معمولن خیلی بارز است که همراه با ناآرامی مداوم است، نیز قدمهایش ناشیانه بوده و تمایل به دست و پا چلفتگی و افتادن وسایل و ظروف از دستش دارد.

خلق و خو:

بیمار آپیسی ترسو، بیقرار و ناآرام، بدگمان، حسود و غمگین بوده و جمع را دوست دارد، اما مهربانی ندارد، و زمانی که حالش خراب است، دچار خشم سنگدلانه ای می شود.

همچنین:

* این دارو دیر اثر است و نباید زود تغییر داده شود. افزایش دفع ادرار نشانه‌ی اثر دارو است.
* از داروهای اصلی درد است.
* ناسازگار با .Rhus tox.

Apis Mellifica

The homeopathic remedy Apis mellifica is prepared from the Western or European honey bee.

It was introduced into homeopathy in 1847 by a New York physician Dr. Marcy following the cure of a severely oedematous kidney patient who was prescribed dried and powdered honeybees by a native Indian medicine woman.

As a result of this remarkable cure, the powdered bee was then potentised and tested in provings.

It is now one of homeopathy’s most commonly used remedies, treating complaints as diverse as endometriosis and scarlet fever … when the symptoms match.

COMMON USES

When the remedy matches the symptoms, Apis has the ability to treat conditions such as allergies, angioneurotic oedema, arthritis, ascites, asthma, cystitis, dysmenorrhoea, endometriosis, erysipelas and cellulitis, glomerulonephritis, headache and migraine, infertility, influenza, meningitis, nephrotic syndrome, pharyngitis, pneumonia, pyelonephritis, scarlet fever, shingles, and urticarial (hives).

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : APIS MELLIFICA
نام اختصاری هومیوپاتی : .Apis Mel
نام لاتین: APIS MELLIFICA
نام ایرانی: سم زنبور عسل

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی APIS MELLIFICA (سم زنبور عسل) در بدن :

Apis روی بافتهای سلولی، غدد، پوست، سیستم ادراری، قلب، پلورا و پرده های سروزی اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با APIS MELLIFICA (سم زنبور عسل) مبتنی بر شواهد :

آبسه، سکته، آسم، بیماری Bright، دمل، يبوست، عوارض سرطانی، اسهال، ورم، مشکلات چشمی، گانگرن، هیدروسفالوس، تب نوبه، مشکلات کلیوی، مننژیت، مشکلات قاعدگی، روماتیسم، مشکلات پوستی، تومورها، مشکلات ادراری.

ارتباط با سرما و گرما:

گرمایی

تشدید علایم :

گرمای آتش، گرمای اطاق خفه، حمام گرم، گرمای موضعی باعث تشدید زیاد می شوند. همچنین بر اثر خیس شدن، با لمس یا فشار و زمان دراز کشیدن روی می دهد. در ساعت ۵ عصر بدتر می شوند.

بهتر شدن کلی :

در خلال شب و بعد از خواب بر اثر تماس با هوای سرد، حمام آب سرد، در هوای آزاد، با کمپرسهای سرد مشاهده می شود و تا حدودی با تغییر موضع، با نشستن یا قدم زدن.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی APIS MELLIFICA (سم زنبور عسل) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.