GRAPHITES (سرب سیاه یا کربن بی شکل)

GRAPHITES (سرب سیاه یا کربن بی شکل)

فهرست مطالب

GRAPHITES (سرب سیاه یا کربن بی شکل) از گرافیت پودر شده، سرب سیاه، یک کربن معدنی حاوی ناچیزی از آهن تهیه می شود. این ماده تقریبن از نظر دارویی (پزشکی) عنصری خنثی است. مقادیر این ماده در حالت تواندارش، کاربرد بسیار وسیعی در استفاده های درمانی دارد. هانمن فرآورده های خود را از خالص ترین سرب سیاه تهیه شده از مداد ظریف انگلیسی تهیه می نمود.

Graphites یکی از داروهای مهم خانمها است. این یکی از داروهای پلی کرست ساختاری با عملکردی عمیق است که از قلمرو کانی ها گرفته می شود. ماده اصلی در حالت معمولی هیچگونه خاصیت درمانی ندارد، ولی پس از مراحل توان دهی، جایگاه ویژه ای را در بین داروهای مهم جعبه دارویی هر هومیوپاتی بدست می آورد.

این دارو برای درمان سردردهای در اثر اندوه،گرما و سرمای زیاد همراه با درد تیرکشنده در شقیقه ها مناسب است. همچنین برای درمان بیماری‌های لوله گوارش، دهان، معده و اسهال، یبوست نیز از این دارو استفاده می‌شود.

Graphites داروی بسیار مهمی برای انواع بثورات پوستی، همراه با تمایل به بدخیمی یعنی کیلوئید، فیبروم، جوش، آکنه، اگزما، سرطان پستان، آثار زخم سفت و دردناک است. داروی Graphites برای درمان درد کولیکی شدید و همچنین کسالت صبحگاهی هنگام قاعدگی که بیمار ضعیف و خسته نیز بسیار موثر است.

سیمای ظاهری بیمار:

معمولن خانم های در سنین بحرانی، یائسگی، خانمهای چاق و شل که تجمع چربی در بخش های خاصی از بدن دارند، با صورت مومی و کم خون، با موهای شکاف خورده، پوست ناسالم، ناخنهای شکننده و موخوره که از سابقه قاعدگی با تأخیر نیز رنج می برند.

بنیان شخصیتی دارو:

سستی و رخوت در هر سه سطح روانی، احساسی و جسمی است. به همین سبب دچار تردید، تزلزل، عدم اعتماد به نفس، گیجی و عدم تمرکز می‌شوند.

اطلاعات شخصیتی مربوط به .Gragh :

مهم‌ترین ویژگی آن سستی و رخوت در هر سه سطح روانی، احساسی و جسمی است. هرگونه کار ذهنی و یا عملی برای این بیماران مشکل است. ذهنشان کند و دریافتشان ضعیف است. معمولن چاق و سنگین هستند و حافظه ضعیفی دارند ( وقایع دور را بیاد می‌آورند اما اتفاقات اخیر را فراموش می‌کنند ). بخاطر کُندی ذهن از انجام ساده‌ترین کار‌ها عاجزند و مردد در انجام آن‌ها ( مثلن در فروشگاه مدت نسبتن زیادی برای تصمیم‌گیری طول می‌کشد تا قیمت جنس مورد نظرش را برآورد کند ). تمام عوارض ذهنی و احساسی در صبح و به ویژه هنگام بیدار شدن تشدید می‌شود. موسیقی تسکین‌اش نمی‌دهد و در عوض به شدت ناراحت و وادار به گریه می‌شود. صبح‌ها مضطرب بیدار می‌شود. در عوارض ناشی از غم و اندوه مفید است.

همچنین:

* داروی خوبی پس از Sep. برای لکوره، پس از Cale. برای چاقی خانم‌های جوان و پس از
Sulp. برای مشکلات پوستی.
* از مهم‌ترین دارو‌های کرختی.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : GRAPHITES
نام اختصاری هومیوپاتی : .Graph
نام لاتین: GRAPHITES
نام ایرانی: سرب سیاه یا کربن بی شکل

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی GRAPHITES (سرب سیاه یا کربن بی شکل) در بدن :

تمرکز اصلی عملکرد Graphites روی پوست، لوله گوارش، اعضای تناسلی و غدد است.

بیماری‌های قابل درمان با GRAPHITES (سرب سیاه یا کربن بی شکل) مبتنی بر شواهد :

کم خونی، آکنه، مشکلات پستان، سرطان، یرقان سبز، دردهای کولیکی، یبوست، ادم، آریزیپلاز، مشکلات چشم، مشکلات گوش، درد معده، هموروئید، سردرد، لكوره، مشکلات کبد، سندروم یائسگی، اختلال های یائسگی، اختلال های معده و شکم، مشکلات پوست ، تومورها، اختلال های ادراری، سیاه سرفه.

ارتباط با سرما و گرما:

بسیار سرمایی.

تشدید علایم :

با گرما به طور کلی، شبها، با غذای سنگین، قبل و بعد از قاعدگی، دمای زیاد، کوران هوای سرد، بدون پوشش بودن و نوشیدنیهای سرد.

بهتر شدن کلی :

با نوشیدنی های گرم بخصوص شیر گرم، با پوشیده بودن ، هوای آزاد، بالا آوردن و خوردن.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی GRAPHITES (سرب سیاه یا کربن بی شکل) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.