IGNATIA AMARA (لوبیای سنت ایگناتوس)

IGNATIA AMARA (لوبیای سنت ایگناتوس)

فهرست مطالب

IGNATIA AMARA (لوبیای سنت ایگناتوس) از لوبیای معروف به سنت جونز تهیه می شود. این گیاه، بلند و چوبی بوده و از گیاهان دیگر بالا می رود و در فیلیپین یافت می شود. برگهای بدون کرک بیضوی شکل آن در زوجهایی مقابل هم قرار می گیرند، در حالیکه گلهای لوله ای شکل آن، بصورت هرمهای بزرگی می باشند که دارای دانه های بلوری هستند که مزه تلخی دارند. میوه های آن بی بو هستند ولی، طعمشان خیلی تلخ است. یک ویژگی فرد ایگناسیائی، داشتن روحیه تلخ (بدخلق) می باشد.

Ignatia بعنوان مهمترین داروی تضاد معروف است. Ignatia یک داروی زنانه و در واقع حالت مؤنث Nux Vomica است. نگرش عمیق هانمن ارزش درمانی این داروی بسیار مهم را بخوبی دریافته بود. تمام پزشکان با تجربه، در دوره های مختلف، بدون شک در مورد ماهیت سرشار از ضدیت این دارو که هر روز موارد متعددی از آن را می بینند متفق القول بوده و برای هر پزشک واقعی این یک داروی ضروری و غیر قابل چشم پوشی است. دانستن تمام علائم بی شمار و متضاد این دارو از یکطرف و آنهایی که عملا در بیماریها اتفاق می افتند و این دارو بخوبی و با موفقیت آنها را درمان می کند، برای افراد کم تجربه به سختی فهمیده و درک خواهد شد. با این وجود توانایی های دارو، برای هر پزشکی، در طی تجربیات روزانه اش بهتر فهمیده و تشخیص داده خواهد شد.

دارویی برای درمان سردرد در اثر سیگار، عصبانیت، اندوه، غم، خبرهای بد و سرکوب مشکلات روحی یا سردرد ضربانی و سردرد سنگین است. Ignatia دارویی مناسب برای معده درد با احساس خالی بودن بالای معده است. سرفه و تهوع هیستریک با Ignatia درمان میگردند. از دیگر موارد استفاده از Ignatia درمان تشنج در اثر اندوه، خشم و اخبار بد است.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : IGNATIA AMARA
نام اختصاری هومیوپاتی : IGNATIA
نام لاتین: IGNATIA AMARA
نام ایرانی: لوبیای سنت ایگناتوس

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی IGNATIA AMARA (لوبیای سنت ایگناتوس)

در بدن :

تمرکز اصلی عملکرد Ignatia روی تمام سیستم عصبی، بخصوص بصل النخاع، نخاع و درنتیجه تمام سیستم عصبی است.

بیماری‌های قابل درمان با IGNATIA AMARA (لوبیای سنت ایگناتوس)

مبتنی بر شواهد :

اختلالهای شکمی، اضطراب، اشتها، پرش اعضا، تشنج، يبوست، خروسک، ضعف، عوارض اعضای تناسلی، صرع، سردرد، مشکلات قلبی، هیستری، تب نوبه، ناتوانی حرکتی، اختلالهای قاعدگی، مالیخولیا، حساسیت، فلج، عوارض حلق و تنفس و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

بخاطر حالتهای متضاد دارو هیچگونه تأكید خاصی در این مورد نمی توان داشت.

تشدید علایم :

در اثر سیگار، قهوه، الكل، تماس و لمس، حرکت، بوهای تند، هیجان ذهنی، اندوه، خشم و مشکلات روحی سرکوب شده.

بهتر شدن کلی :

با گرما، فشار زیاد، بلعیدن و قدم زدن.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی IGNATIA AMARA (لوبیای سنت ایگناتوس) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.