LILIUM TIGRINUM (زنبق ببری)

LILIUM TIGRINUM (زنبق ببری)

فهرست مطالب

این گیاه رنگارنگ به صورت وحشی در مناطق تپه های چین و ژاپن یافت می شود. شکوفه های عمیقن نارنجی آن، خال خال (نه نواری یا پلنگی) بوده و همراه با لکه های مشکی جوهری می باشند. تنطور مادر آن از ساقه، برگها و گلهای تازه این گیاه تهیه می شود.

دکتر تایلر می گوید: زنبق ببری سمی قوی و در نتیجه دارویی بسیار خوب است. داروی با ارزشی برای اکثر حالات پریشانی و دلتنگی می باشد. علائم این دارو بخوبی اثبات، تعیین و مشخص گردیده اند ولی با این وجود، زنبق ببری آنطور که باید شناخته نشده است.

ویژگیهای ساختاری:

متناسب با خانمهای تحریک پذیر، عصبی و با رفتاری هیستریک.

تصویر شخصیتی دارو:

افسرده، کمرو، و ترسو. جلوی گریه‌اش را نمی‌تواند بگیرد. بی‌تفاوت نسبت به چیزهایی که برایش اتفاق می‌افتد. بیزار از اینکه کسی دلداری‌اش بدهد. تحریک پذیر، عجول، و مضطرب است. ترس از بیماری و تنها ماندن دارد. اهل نفرین است و در صحبتها زیاد قسم می‌خورد. فکر زیاد به گذشته می‌کند و نگران رستگاری خودش است. میل جنسی‌اش زیاد است. عوارض روحی و روانی و عوارض جسمی‌اش متناوب است. عوارض روحی‌اش ناشی از عوارض رحمی است. پرولاپس رحم، احساس ریزش در شکم به طوری که باید با دستان خود، فرج را نگه دارد. تکرر و فوریت در دفع ادرار. دردهای جابه جا شونده‌ی نقطه‌ای. وجود نبض در تمام بدن. فشار و اتساع عروق به طوری که می‌خواهند بترکند. احساس اینکه قلبش با یک گیره گرفته شده است (Cactus). ضربان قلب سریع است. یبوست به دلیل عدم فعالیت رکتوم. عرق سرد.

همچنین:

* اختلافهای مهم این دارو با Sep به قرار زیر است:
Sep: سرمایی، بی‌تفاوت، بدون میل جنسی، بیزار از گوشت.
Lil: گرمایی، عجول و نگران، میل جنسی شدید، عاشق گوشت.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : LILIUM TIGRINUM
نام اختصاری هومیوپاتی : .Lilium tig
نام لاتین: LILIUM TIGRINUM
نام ایرانی: زنبق ببری
توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی LILIUM TIGRINUM (زنبق ببری) در بدن :

دارو اختصاصن روی اعضای لگنی، نظیر رحم، تخمدانها، مغز، جدار عروق و قلب عمل می کند.

بیماری‌های قابل درمان با LILIUM TIGRINUM (زنبق ببری) مبتنی بر شواهد :

آنژین پکتوریس، یبوست، اسهال، اسهال خونی، مشکلات چشم، عوارض قلبی، هیستری، اختلالهای قاعدگی ، مشکلات تخمدان و رحم، خارش فرج، مشکلات ادراری، افتادگی رحم، جابه جا شدگی رحم، درونگرایی.

ارتباط با سرما و گرما:

بیزاری از گرما و ترجیح اتاق سرد و آب و هوای سرد.

تشدید علایم :

عوامل تشدید عبارتند از گرما، اتاق گرم، مکان شلوغ، دراز کشیدن به سمت راست، استراحت و عدم فعالیت. دلداری دادن و صحبتهای محبت آمیز نیز وضعش را بدتر می کنند.

بهتر شدن کلی :

با مشغول بودن کامل، در هوای سرد، زمان راه رفتن، هنگام دراز کشیدن به طرف چپ، و بر اثر فشار.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی LILIUM TIGRINUM (زنبق ببری) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.