PHOSPHORUS (فسفر)

PHOSPHORUS (فسفر)

فهرست مطالب

PHOSPHORUS (فسفر) عنصری است که برای حیات ضروری است. برای مثال، وجودش برای انتقال انرژی در سلول های گیاهی از طریق واکنشهای شیمیایی لازم است. اولین ماده ضروری برای حیات، کربن است که از اتمسفر، جذب گیاهان می شود و در گیاهان، با فسفر وجود دارد. خواص فیزیکی فسفر بسیار بالاست. بعلت قابل احتراق بودن آن در هوا در حرارت نرمال، باید آنرا در آب یا الكل نگهداری کرد. وقتی که در تماس با هوا قرار می گیرد، اکسیده شده و به اتمسفر به شکل بخار برگشته و ظاهرا ناپدید می شود. به همین دلیل، این عنصر حالت دمدمی مزاجی و سبکی بخارمانندی بعکس نیروی جاذبه دارد که این نیرو اجسام را به سمت زمین می کشد، ولی می توان بخار حاصله را متراکم کرده و به مایع و یا به اشکال جامد با دانسیته متفاوتی تبدیل نمود.

Phosphorus یکی از بهترین و پرمصرف ترین داروهای ما و علاوه بر این دارویی با خصوصیات و علایم دقیق است. هانمن با استفاده از Phosphorus در داروشناسی هومیوپاتی نشان داد که داروهای تواندار شده تابعیت کمی از قوانین شیمایی دارند. همانطور که همه ما می دانیم Phosphorus در شکل خام خود وقتی در معرض هوا قرار بگیرد بسیار آتشگیر خواهد بود و در نتیجه خطرناک است، ولی وقتی همین ماده تواندار شود بصورت یکی از بهترین درمان کننده ها در می آید. .Phosphorus یکی از داروهای اصلی ضد خونریزی است که در درمان خونریزی در اثر تحلیل بافتها، جراحت یا بریدگیهای کوچک به کار می‌رود.

 

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : PHOSPHORUS
نام اختصاری هومیوپاتی : PHOSPHORUS
نام لاتین: PHOSPHORUS
نام ایرانی: فسفر

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی PHOSPHORUS (فسفر) در بدن :

Phosphorus یکی از داروهای پلی کرست است که اختصاصا روی هر کدام از بافتهای بدن، بخصوص پوست، پرده های مخاطی، استخوانها، خون، نخاع، اعصاب، قلب، کبد، کلیه و ريه ها اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با PHOSPHORUS (فسفر) مبتنی بر شواهد :

کم خونی، آسم، بیماریهای استخوانی، مشکلات مغزی، سرطان، كاتار، یبوست، ضعف، سرفه، اسهال، ادم، اکیموز، تب روده، صرع، اگزو ستوز، مشکلات چشم، خون دماغ، تحلیل چربی، نفخ، گاستریت، خونریزی، سردرد، مشکلات قلبی، یرقان، مشکلات کبد، ناتوانی حرکتی، ماراسموس، اختلالهای قاعدگی، نورالژی، کرختی، پارالیز، پنومونی، اختلالهای بارداری، روماتیسم، نرمی استخوان، مشکلات حلق و ریه، زخم، استفراغ و غیره.

ارتباط با سرما و گرما:

حالت خاصی ندارد.

تشدید علایم :

غروب و قبل از نیمه شب با دراز کشیدن روی پهلوی چپ و یا طرف دردناک، هنگام طوفان و رعد و برق، با هرگونه تغییر آب و هوا و در بیشترین و کمترین دما.

بهتر شدن کلی :

با دراز کشیدن به پهلوی راست، در اثر مجذوب یا شیفته شدن، نوشیدن آب سرد، خوردن غذای سرد در تاریکی.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی PHOSPHORUS (فسفر) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.