PLATINA (پلاتین یا طلای سفید)

PLATINA (پلاتین یا طلای سفید)

فهرست مطالب

PLATINA (پلاتین یا طلای سفید) با ارزشترین و سنگین‌ترین فلز در قلمرو مواد معدنی است که توسط عده ای از صاحبنظران «دارویی با حروف بزرگ» نامیده شده است، به این معنی که جایگاه خاصی در داروشناسی ما از جهت اثبات و تهیه و نیز درمان، بخصوص در موارد روحی یا جلوگیری از عوارض روحی دارد. نکته مهم پلاتین این است که حالت ناخودآگاه روحی گسترش پیدا می کند و روی جسم نیز اثر می گذارد.

پلاتین بیشتر متناسب با خانمهایی با مو و چهره‌ی تیره است که عضلاتی سفت دارند و دچار قاعدگی زود و زیاد هستند. در این موارد اعضای تناسلی بیمار حساسیت شدیدی دارد که حتی نوار بهداشتی را هم تحمل نمی کند. بیمار معمولن هنگام معاینه دچار اسپاسم می شود. تمایلات جنسی شدید و غیر عادی یکی از مهم ترین مشخصه های خانمهای Platina است.

این دارو اساسن یک داروی زنانه است و متناسب با خانمهایی با موها و چهره تیره است که دچار قاعدگی بسیار زود و بسیار زیاد می گردند.

همچنین :

* دارویی مناسب برای متروراژی و منوراژی است.
* دارویی مناسب برای یبوست از نوع بد، در هنگامی که Nux موفق نباشد.

شخصیت دارویی:

دو ویژگی مهم این دارو میل جنسی خیلی زیاد و توهم اینکه از همه بالاتر است و همه زیر دست او می‌باشند، است. خود بزرگ بینی و تکبر در او به اوج رسیده است. آدمی گستاخ است و به راحتی دیگران را تحقیر می‌کند. فکر می‌کند که از خانواده‌ای اشرافی است و همه را به شکل زیر دست خود می‌نگرد. از بچه بیزار است (دوست ندارد بچه‌دار شود). در بعضی از اندامهایش احساس بسته شدن باندی محکم را دارد. میل جنسی‌اش زیاد است (با کمترین تماسی، شهوانی می‌شود). حساسیت بسیار شدید در اعضای تناسلی خود دارد به طوری که نمی‌تواند لباس زیر خود را تحمل کند. درد شدید فرج، هنگام نزدیکی به طوری که ممکن است دچار غش شود. بیمارانی هیستریک با تناوب خوشحالی و غم. سوزش تمام اندامها با کمترین فعالیت. درد کولیکی در شکم. یبوست؛ تنبلی روده.

Platina

Platina  Adapted to women, dark hair, rigid fibre; thin, of a sanguine temperament; who suffer from too early and too profuse menses.
Sexual organs exceedingly sensitive; cannot bear the napkin to touch her; will go into spasms from an examination; vulva painfully sensitive during coitus: will faint during or cannot endure, coitus (compare, Murex, [Orig.]).
The pains increase gradually and as gradually decrease ( Stannum ); are attended with numbness of parts ( Chamomilla ).
Platina suited For hysterical patients; alternately gay and sad, who cry easily ( Croc., Ignatia, Pulsatilla ); pale, easily fatigued.
Arrogant, proud, contemptuous and haughty; pitiful “looking down” upon people usually venerated; a kind of “casting them off” unwillingly.
Mental delusions, as if everything about her were small; all persons physically and mentally inferior, but she physically large and superior.

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : PLATINA
نام اختصاری هومیوپاتی : PLATINA
نام لاتین: PLATINUM METALLICUM
نام ایرانی: پلاتین یا طلای سفید
توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی PLATINA (پلاتین یا طلای سفید) در بدن :

دارو اختصاصن روی مراکز عصبی اثر می گذارد، حواس را کاهش می دهد و یک بی حسی عمومی، فلج و غیره ایجاد می کند که در خانم‌ها بارزتر خواهد بود.

بیماری‌های قابل درمان با PLATINA (پلاتین یا طلای سفید) مبتنی بر شواهد :

اختلالهای شکمی، یبوست، تشنج، توهم، اعضای تناسلی، هیستری، سردرد، عوراض زایمان، اوهام، اختلالهای قاعدگی، نورالژی، کرختی و بی حسی، روماتیسم، درد واژن.

ارتباط با سرما و گرما:

گرمایی.

تشدید علایم :

بیماری با نشستن ، ایستادن و هنگام غروب تشدید می‌یابد.

بهتر شدن کلی :

بیمار با قدم زدن در هوای آزاد بهتر می‌شود.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی PLATINA (پلاتین یا طلای سفید) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.