PODOPHYLLUM (لیموی وحشی)

PODOPHYLLUM (لیموی وحشی)

فهرست مطالب

PODOPHYLLUM (لیموی وحشی) در سرتاسر ایالات متحده در مناطق مرطوب و سایه دار جنگلها رشد می کند. این گیاه برگهای ۵ تا ۹ قسمتی، گلهای بزرگ سفید و میوه هایی به شکل لیموهای کوچک دارد، از اینرو گاهی آنرا لیموی وحشی می نامند. قبایل سرخپوستان از ریشه آن برای خارج کردن کرمها استفاده می کردند و عصاره ریشه آن را بصورت قطره برای درمان کری، در گوش می چکاندند. در هومیوپاتی این دارو توسط استاد ما معرفی شد، و بعنوان جیوه گیاهی نیز شهرت دارد.

Podophyllum اساسا یک داروی کبدی است، بخصوص در یرقان و هپاتیت مزمن کاربرد فراوان دارد. داروی Podophyllumn یکی از داروهای مهم وبای نوزادان است. همچنین کاربرد دارویی برای اعضای تناسلی زنانه دارد و دارویی اختصاصی برای افتادگی رحم است.

 

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : PODOPHYLLUM
نام اختصاری هومیوپاتی : PODOPHYLLUM
نام لاتین: PODOPHYLLUM
نام ایرانی: لیموی وحشی

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی PODOPHYLLUM (لیموی وحشی) در بدن :

دارو اختصاصا روی کبد و لوله گوارش اثر می گذارد و تمایل خاصی به پرده های مخاطی، بخصوص در دئودنوم، رکتوم و ساختاری های غددی دارد.

بیماری‌های قابل درمان با PODOPHYLLUM (لیموی وحشی) مبتنی بر شواهد :

اسیدیته، افتادگی مقعد، آسم، حملات صفراوی، یبوست، وبای نوزادان، اسهال، اسهال خونی، سوءهاضمه، اعضای تناسلی زنانه ،تب، نفخ، سنگ صفرا، سردرد، یرقان، مشکلات کبد، دل پیچه و غيره.

ارتباط با سرما و گرما:

در اثر سرما یا گرمای زیاد ناراحت می شوند.

تشدید علایم :

در اوایل صبح، در آب و هوای گرم و هنگام دندان درآوردن.

بهتر شدن کلی :

حالت خاصی ندارد.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی PODOPHYLLUM (لیموی وحشی) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.