SILICEA (سیلیس خالص یا اکسید سیلیسیم)

SILICEA (سیلیس خالص یا اکسید سیلیسیم)

فهرست مطالب

SILICEA (سیلیس خالص یا اکسید سیلیسیم) یکی از دوازده داروی شگفت آور بافتی شوسلر است. این دارو نقش مهمی در زندگی انسانها دارد. Silicea داروی ساختاری عمیق و با اثری طولانی است که توسط هانمن اثبات و آزمایش و به متریا مدیکا آورده شد.

این ماده به وفور در طبیعت وجود دارد و از نظر شیمیایی خنثی است، ولی وقتی تواندار شود معجزه می کند. این دارو لطفی به انسانهای رنجور است و در دستان هومیوپات بعنوان چاقوی جراحی عمل می کند. این دارو می تواند اختلالهای موجود در اکثر فرایندهای حیاتی را جبران و درمان کند و می تواند در درون انسانها، جایی که هرگز چاقوی جراحی به آن نمی رسد، موفق عمل کند.

درمان سردرد مزمن در اثر بعضی بیماریهای شدید دوران جوانی با دردی که از قاعده گردن به طرف بالای سر می رود و نهایتن در بالای چشم راست پخش می گردد، با این دارو امکان پذیر است. Silicea دفع جفت را تسریع، از سقط پیشگیری و خونریزی بعد از سقط را متوقف می کند. این دارو یکی از اصلی ترین داروها جهت تسریع و کنترل فرایندهای التهابی و عفونی است. دارو توان زیادی در پیش بردن و خارج کردن اجسام خارجی از بافتها دارد.

همچنین Silicea کنترل فوق العاده ای روی فرایندهای عفونی، بافتهای نرم، پریوست یا استخوانها و یا کم کردن عفونت های شدید دارد. Silicea داروی خوبی برای کودکان در حال رشدی است که دچار سوء تغذیه هستند، و این بخاطر کمبود کمی یا کیفی غذا نیست، بلکه سیستم گوارشی آنها قابلیت و توانایی مناسبی در جذب مواد غذایی ندارد.

شخصیت دارویی:

پنهان ضعفهای درونی‌اش، برای باقی ماندن است. به همین سبب او دائمن در پالایش وجود خود است. بنابراین آدمی سرسخت و جسور اما از نظر جسمی ضعیف است.

سیمای ظاهری:

صورت رنگ پریده و بدن لاغر، ظاهری بیمارگونه با پوستی خشک، عضلاتی شل و ضعیف. کودکانی با سر بزرگ و موهای نرم و نازک که نسبت به سنشان کوچک تر به نظر می‌رسند.

خلق و خو:

تحریک پذیر و دموی.

همچنین:

* برای دفع جفت، جلوگیری از سقط و خونریزی پس از سقط، مفید است.
* آنتی بیوتیک عمقی در ‌هومیوپاتی است (کنترل کننده عفونت در هر کجای بدن).
* برای نوزادانی که شیر مادر را تحمل نمی‌کنند و مدام بالا می‌آورند.
* برای هیدروسل کودکان.
* برای خروج اشیای خارجی زیرپوست و در بدن.
* این دارو حالت مزمنPuls. است و با Merc. ناسازگار است.
* برای اثرهای بد واکسیناسیون (به ویژه تشنج و عفونت).

مشخصات دارویی :

نام داروی هومیوپاتی : SILICEA
نام اختصاری هومیوپاتی : .Sil
نام لاتین: SILICEA
نام ایرانی: سیلیس خالص یا اکسید سیلیسیم

توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی

ناحیه‌ی اثر داروی هومیوپاتی SILICEA (سیلیس خالص) در بدن :

Silicea روی استخوانها، غضروف، پرده های مخاطی، پوست، بافتهای الاستیک و سلولی، اعصاب، غدد، مجاری اشکی، لوله شنوایی و … اثر می گذارد.

بیماری‌های قابل درمان با SILICEA (سیلیس خالص) مبتنی بر شواهد :

اتساع شکم، اختلالهای شکمی، آبسه، ضعف قوزک، جوش، مشکلات استخوانی، سرطان، دمل، یبوست، سرفه، ضعف، دندان در آوردن، دیابت، شب ادراری، صرع، فيستول، تعریق سرکوب شده پا، خارج کردن اجسام خارجی از بدن، تورم غدد، سردرد، فتق، تعریق بدبو، پلورزی، روماتیسم، نرمی استخوان، راه رفتن در خواب، عوارض پوستی، عفونت، تعریق، عوارض اعضای جنسی، پوسیدگی دندانها، دل پیچه، زخم.

ارتباط با سرما و گرما:

بسیار سرمایی.

تشدید علایم :

در شروع ماه جدید و وقتی که ماه کامل باشد، با سرما، در حین قاعدگی، با شستشو و پوشیده نبودن.

بهتر شدن کلی :

با گرما، پوشاندن سر و در گرمای تابستان.

هشدارهای مصرف داروی هومیوپاتی SILICEA (سیلیس خالص) :

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره ی درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم WiFi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه ی دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.