sepia

Sepia (ماهی مرکب)

فهرست مطالب

نام اختصاری هومیوپاتی : SEP
نام لاتین:Cuttlefish
نام ایرانی: ماهی مرکب
توان های رایج دارویی: Q – 3C – 6C – 30C – 200C – 1M – 10M – 50M
اشکال دارویی: گرانول – تبلت – قطره خوراکی – کرم موضعی

ساختار Sepia:

ماده خام این دارو فوق العاده، از مایعی که درون کیسه جوهر ماهی مرکب است تهیه می شود. این ماده ی قهوه ای – سیاه جهت دفاع در برابر تهدید ماهی های شکارچی، از غدد ماهی به بیرون پرتاب می گردد. مقدار خیلی کم از این جوهر می تواند تمام آب اطراف ماهی را بطور کامل تیره کند، تا جائیکه دشمن کاملا گیچ شده و نمی تواند محیط اطراف خود را به درستی ببیند و قدرت تشخیص خود را از دست می دهد؛ از این رو ماهی مرکب می تواند به راحتی فرار کند. این ماده بصورت خام توان فوق العاده ای برای در مان امراض گوناگون دارد و وقتی بصورت داروی هومیوپاتی درآید قابلیت درمان بسیاری از بیماری ها را دارد.

محدوده غالب عملکرد Sepia:

اعضای تناسلی زنانه، لوله گوارش ، کبد ، پوست و غدد سیستم عصبی

کاربردهای بالینی Sepia:

مشکلات گوارشی و شکمی ، آمنوره ، آسم ، سرطان ، سوء هاضمه ،  اگزما ، مشکلات اعضای تناسلی زنانه ، نقرس ، گونوره ، سردرد ، میگرن ، لکوره ، مشکلات کبد ، مشکلات بارداری ، پسوریازیس ، افتادگی رحم ، درد سیاتیک ، مشکلات ادراری ، مشکلات رحم ، ورید های واریسی ، واژینیسموس

ارتباط Sepia با سرما و گرما:

بسیار سرمایی

تشدید علایم با:

صبح و غروب ، در هوای سرد، بعد از تعریق

بهتر شدن کلی با:

حرکت، فشار در محل درد، گرما، حمام آب سرد، بعد از خوابیدن

هشدارهای مصرف Sepia (ماهی مرکب):

از مصرف بیش از مقدار تجویز شده پرهیز شود. تا پایان دوره درمان از مصرف سیر، نعنا و قهوه به هر شکل و فرآورده ای اجتناب کنید. دارو در دمای اتاق و دور از امواج موبایل و مودم wifi نگهداری شود. ( از مصرف خودسرانه دارو بدون مشورت یا تجویز پزشک پرهیز کنید.)

به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطلب رژیم های حین درمان با روش هومیوپاتی و راهنمای مصرف دارو را مطالعه بفرمایید.