نحوه و شرایط نگهداری داروهای هومیوپاتی

نحوه و شرایط نگهداری داروهای هومیوپاتی

فهرست مطالب

مطالب و توصیه‌هایی که در این مقاله ارائه می‌شود برای همه مراجعه کنندگان به پزشک هومیوپاتی ، از هر سن و سال و با هر بیماری، سودمند است .
همچنین برای کلیه پزشکان، دامپزشکان و درمانگران طب هومیوپاتی و یا هر کسی که به نحوی با داروهای هومیوپاتی در ارتباط است مفید و ضروری می‌باشد.

شرایط نگهداری داروهای هومیوپاتی

  • همواره داروی خود را در پاکت مخصوص، و یا با فویل آلومینیومی پوشش داده و نگهداری کنید.
  • داروهای هومیوپاتی را به هر شکل و نوعی که بودند ( گرانول ، قرص ، مایع و محلول و…) به هیچ عنوان در کنار تلفن همراه نگهداری نکنید. بطور کلی دارو باید از هر وسیله ای که امواج الکترومغناطیسی تولید میکنند دور باشد. بنابراین دارو را حتمن از تلفن همراه، تلفن بیسیم، ماکروفر، مودم های WIFI و کلیه وسایل برقی خانگی مانند تلوزیون و رادیو و … دور نگه دارید.
  • داروهای هومیوپاتی را به هر شکل و نوعی که بودند ( گرانول ، قرص ، مایع و محلول و…) به هیچ عنوان در یخچال نگهداری نکنید. محل نگهداری دارو باید دمای اتاق و یا در دمایی بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد باشد.
  •  از قرار دادن دارو در محلی که دمای آن تغییر می کند و یا نور خورشید به آن می تابد جلوگیری کنید. همچنین مکانی که رطوبت زیادی دارد برای نگهداری دارو محل نامناسبی است.
  • داروها را از مواد معطر مانند عطر و ادکلن و بطور کلی هر ماده بودار دور نگه دارید. حتی به هنگام حمل دارو با خود مراقب باشید دارو در کیفی که در آن عطر وجود دارد قرار نگیرد.
  • در صورت اتمام دوره مصرف دارو، آن را به طریقی که شرح داده می‌شود معدوم نمایید. اگر دارو بصورت گرانول یا قرص بود آنرا در کیسه زباله‌های تر بیاندازید و قوطی نگهدانده آن را همراه با زباله‌های خشک معدوم سازی نمایید. اگر دارو بصورت محلول و یا قطره بود درب آنرا محکم بسته و آنرا در کیسه زباله بیاندازید.

داروها را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

o   دانستنی های پیش از شروع درمان با طب هومیوپاتی

o   رژیم و پرهیزهای غذایی حین درمان با روش هومیوپاتی

o   راهنمای مصرف دارو حین درمان طب هومیوپاتی